Vraća li se kući? Votkins u foto-finišu poslao Engleze u finale Evropskog prvenstva

Fantastično polufinale u Dortmundu, Holandija - Engleska 1:2. Španija dobila (ne)očekivanog rivala u velikom finalu, u nedjelju u Berlinu

81745 pregleda 108 reakcija 29 komentar(a)
Ažurirano: 11.07.2024. 00:26h
Završeno
23:38h

Krug je zatvoren: Španija i Engleska igraće u nedjelju finale 17. Evropskog prvenstva u fudbalu.

Euro 2024, Šema
23:34h

Engleska je pobijedila Holandiju 2:1 i drugi put u istoriji - drugi zaredom, plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Sjajno prvo poluvrijeme Albiona - najbolje na prvenstvu, odgovor Kejna iz penala na rani gol Simonsa. U nastavku se igralo opreznije, Holanđani su vratili kontrolu, a onda su šokirani u 90. minutu, kada je sjajno pogodio Oli Votkins.

Englezi su, na kraju, sasvim zasluženo prošli u finale.

Holandija
23:22h

Polufinale

Holandija - Engleska 1:2

Ćavi Simons 8. - Hari Kejn (penal) 18, Oli Votkins 90.

Juče

Španija - Francuska 2:1

23:21h

"It's coming home", opet pjevaju Englezi, kao što su pjevali 2018. u Rusiji, 2021. tokom Eura, čak i tokom Mundijala u Kataru 2022.

Da li će se konačno (fudbal) vratiti kući?

Tek treći put u istoriji, a prvi put van svoje teritorije - Engleske, Albion je u finalu velikog takmičenja.

Uspio je 1966 (SP), nije 2020 (EP). Šta donosi nedjeljna noć u Berlinu?

Navijači Engleske
23:08h

Engleska fešta u Dortmundu, na spektakularan način, dok je curio prvi minutu sudijskog dodatka Sautgejtova zlatna rezerva Oli Votkins pronašao je fantastičnu dijagonalu i poslao selekciju "tri lava" u drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva.

22:55h

Kraj utakmice, Engleska je u finalu!

22:50h

Goooooooooollll, strašan gol Olija Votkinsa, Holandija - Engleska 1:2 u 90. minutu!

22:47h

Konačno opasan napad Engleza. Završio ga je Palmer, slabim udarcem.

22:40h

Mijenja Sautgejt Kena i Fodena, ušli su Palmer i Votkins.

22:38h

Saka je zatresao mrežu, gol je poništen zbog ofsajda asistenta, Vokera.

22:29h

Englezi kao da su izgubili momenat, koji su imali veći dio prvog poluvremena. Holandija ravnopravna, čak i opasnija u nastavku. Još 20 minuta do kraja. Da li ćemo gledati produžetke u Dortmundu?

22:24h

Prva šansa u nastavku, za Holandiju - šut Van Dajka nakon prekida odbranio je Pikford. Igra se 65. minut.

Džordan Pikford
22:15h

Oprezan, odmjeren start drugog poluvremena.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme, mijenja i Sautgejt - ušao je Luk Šo, klasični lijevi bek, umjesto prinudnog Kjerana Tripijea.

22:04h

Selektor Holanđana Ronald Kuman šalje "tešku artiljeriju" - umjesto krila Malena ušao je klasični napadač, Vout Verghorst.