Iako se čini da je danas internet (društvene mreže, forumi i razni oblici dopisivanja i zbližavanja) mjesto gdje počinje većina prevara, nova studija otkriva da novogodišnje zabave imaju podjednak učinak, pogotovo one poslovne. Naime, kombinacija opuštanja uz alkohol, zajednički neprijatelj poput šefa i gledanje ljudi u drugačijem izdanju često rezultira prevarom.
Pored toga, svaki osmi čovjek to i sluti za partnera i ne vjeruje u njegovo ponašanje pod dejstvom alkohola. Muškarci su u tome gori, oni čak dvostruko češće varaju nego žene. Svaki peti priznaje da bi mogao da prevari u takvoj atmosferi, dok isto misli svaka deveta žena, piše Daily Mail.
Kako bi se lakše nosili s time, većina ispitanih drži se teze "šta ne znaš, ne boli" jer smatraju da ne mogu da utiču na to da li će da prevare, već da će barem imati obraza da to sakriju i da se preljuba svodi isključivo na kratkotrajnu fizičku aferu - najčešće na poljubac.
Komentarišući studiju, advokat iz britanske kompanije Vardags koja ju je sprovela kaže da svaki pojedinac može sam sebe da iskontroliše da ne padne u iskušenje da vara kroz nekoliko koraka:
1. Paziti na količinu alkohola
2. Pronalaziti vrijeme za druženje i seks s partnerom koji zbližava i odvraća misli od drugih ljudi
3. Razgovor - jer su prevare najčešće u vezama gdje je komunikacija loša
4. Sloboda partneru - koliko god kontradiktorno zvuči, oni koji smatraju da imaju slobodu u svojoj vezi, manje varaju. Isto tako, ne postoji ta vrsta kontrole koja može da spriječi prevaru ako je to nešto što partner želi.
Bonus video: