Još jedna drama u kojoj su "ajkule" zaslužile više - i Italija slavila nakon peteraca

Vaterpolisti Crne Gore upisali i treći poraz na Olimpijskim igarama, drugi nakon penal-ruleta 8:8, nakon peteraca 11:9

108833 pregleda 69 reakcija 69 komentar(a)
"Ajkule" ponovo nisu imale sreće u petercima, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.08.2024. 18:36h
Završeno
17:55h

Nije prije dva dana Grčka nadigrala Crnu Goru, nije to sada uspjela ni Italija, ali penal-rulet još jednom nije donio sreću "ajkulama".

Vaterpolisti Crne Gore nakon tri utakmice protiv tri favorita nemaju pobjedu na Olimpijskim igrama, ali ostaje utisak da su zaslužili mnogo više - bolja od ekipe Vladimira Gojkovića bila je Italija poslije peteraca 11:9, nakon 32 minuta bilo je 8:8.

ededed

U sjajnom vaterpolo meču i velikoj borbi naša reprezentacija nije odustajala ni u jednom trenutku, kad god bi Italija - selekcija koja je u ovaj meč ušla sa dva od dva - prijetila, Crna Gora je imala odgovor.

Ipak, ne i dovoljno hladnokrvnosti u penal seriji, pa tako trenutno ima dva boda kojima se na neki način nagrađuje ekipa koja stigne do peteraca i izgubi.

Naredni izazov je u subotu protiv Sjedinjenih Američkih Država - meč u kojem poraz neće imati opravdanje ukoliko "ajkule" žele četvrtfinale u Parizu.

17:51h

Franćesko Kondemi nije pogriješio... Još jedan bolan poraz Crne Gore - nakon Grčke bolja od "ajklula" poslije penal-ruleta bila je Italija 11:9. Nakon 32 minuta rezultat je bio 8:8.

deded
17:49h

Ne ide Crnoj Gori sa penala - Popadić je pogodio prečku.

17:48h

Još jednom Lazović! Novi penal odbranio je Di Somi.

17:48h

Đurđić kao i protiv Grčke ne korosti peterac.

17:47h

Bravooo, Lazoviću - naš golman je odbranio penal Prešutiju.

17:43h

Kraj utakmice (8:8), ali drama se nastavlja - još jednom će Crna Gora preko penal-ruleta tražiti pobjedu.

Protiv Grčke "ajkule" nisu imale sreće, je li vrijeme za drugačiji ishod protiv Italije.

ddded
17:42h

Brani Lazović - ostalo je 15 sekundi za Crnu Goru.

17:40h

Još jedan neiskorišćen našad naše selekcije, Italija će imati posljednji napad - na 30 sekundi do kraja Alesandro Kampanja traži tajm-aut.

17:40h

Ništa od gola ni ovog puta sa igračem više - nije pogodio Đuro Radović.

17:38h

Na minut i 38 sekundi do kraja Crna Gora ima napad sa igračem više, Gojković zove tajm-aut.

17:36h

GOOOOOOL - kakav karakter Crne Gore, pogodio je Dušan Matković (8:8).

Dušan Matković
Izmjena: 18:11h
17:36h

Ostaje Crna Gora u igri - Italija nije iskoristila peterac, Di Fulvio je pogodio stativu.

17:33h

Još jednom Italija vodi, ponovo Ećenike - i to nakon što Crna Gora nije iskoristila nekoliko dobrih prilika u napadu (8:7).

17:29h

Odbranila se Crna Gora i sa dva igrača manje - Stefan Vidović je izblokirao Frančeska Kondemija.