Debakl u Parizu, oproštaj od Igara - "ajkule" ponovo izgubile kad je bilo najvažnije

Meč za zaborav, turnir za zaborav - vaterpolisti Crne Gore poraženi od SAD (12:7) i prvi put u istoriji neće igrati u četvrtfinalu OI

133320 pregleda 124 reakcija 123 komentar(a)
Nemoć protiv SAD, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.08.2024. 18:16h
Završeno
17:50h

Već godinama vaterpolisti Crne Gore nisu dio elite, pokazali su to u mnogim četvrtfinalima velikih takmičenja - kada je bilo najvažnije, odigrali su najlošije.

Tako je bilo i na Olimpijskih igrama u Parizu... Poslije dobrih predstava, ali i poraza od Hrvatske, Grčke i Italije, očekivalo se da momci Vladimira Gojkovića zablistaju u ključnom meču protiv Sjedinjenih Američkih Država, ali desilo se već viđeno.

Bez ideje, čvrstine, hrabrosti...

Amerikanci su im predvođeni iskusnim Dejanom Udovičićem držali čas vaterpola, slavili su sa 12:7 i poslali našu selekciju kući mnogo prije nego što je iko očekivao.

Bodgan Đurđić i Đuro Radović nakon oproštaja od Igara
Bodgan Đurđić i Đuro Radović nakon oproštaja od Igara foto: Reuters

Od starta utakmice u "Akvatik centru" bilo je jasno da će "ajkule" teško stići do pobjede, posebno kada je rival otišao na 7:2...

Jedina reakcija uslijedila je u trećoj četvrtini kada je Crna Gora, najviše zahvaljujući Bogdanu Đurđiću i Marku Mršiću, stigla na 7:5 i 8:6, ali opet kada je trebalo da zadaju pravi udarac, naši vaterpolisti su potonuli.

Sjedinjene Američke Države su iskusno zaključale utakmicu i učinile da naša vaterpolo reprezentacija prvi put u istoriji ne stigne makar do četvrtfinala Olimpijskih igara.

Debakl, katastrofa... Čini se da su burni dani pred našim vaterpolom.

17:48h

Kraj, debakl... Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od SAD (12:7) u ključnom meču i prvi put neće igrati u četvrtfinalu OI.

17:44h

Ako je više to i bitno - Crna Gora ni deseti napad sa igračem više nije iskoristila.

17:42h

Novi gol Amerikanaca, strijelac je Irving - "ajkule" su praktično na izlaznim vratima Pariza (12:7).

17:38h

GOL - još jednom Đurđić, ali malo su on i Mršić za pobjedu u tako važnom meču, mora još neko da se probudi (11:7). Do kraja je ostalo nešto više od pet minuta.

Bogdan Đurđić
17:36h

A, Daude ne griješi sa penala - SAD polako ide ka pobjedi (11:6).

17:36h

I dalje je Halok nezaustavljiv - peterac za SAD.

17:30h

Završena je i treće četvrtina...

Pokušao je Gojković posljednji napad u trećoj četvrtini da odigra i sa golmanom Petrom Tešanovićem, ali ni to nije donijelo ništa osim nove smušene akcije "ajkula".

Crna Gora - SAD 6:10.

17:27h

Nastavlja centar Halok da muči naše bekove - nakon novog isključenja naših, Dod je odveo SAD na 10:6.

17:25h

Amerikanci praktično da ne griješe - Obert je pogodio za 9:6.

17:24h

GOOOOOL - ponovo Đurđić. Raspucao se tandem Đurđić - Mršić, Crna Gora je sve bliža preokretu (6:8).

17:23h

Još jednom naša selekcija ne koristi napad sa igračem više (6-0), Vasilije Radović je pogodio stativu.

17:21h

Odgovorile su Sjedinjene Američke Drževa sa peterca - ponovo Daube (5:8).

17:20h

GOOOOOL - konačno prave "ajkule", još jednom Marko Mršić. Crna Gora je potpuno u igri (7:5).

17:18h

GOOOOL - Bogdan Đurđić, sjajaj pogodak. Da li se "ajkule" konačno bude (7:4)

deded
17:16h

GOL, uz asistenciju VAR tehnologije - pogodio je Marko Mršić nakon konačno prave akcije (7:3)

17:09h

Završena je u druga četvrtina, ali ništa se nije promijenilo u igri crnogorskih vaterpolista... Sve što se desilo tokom prvih 16 minuta je za zaborav.

Crna Gora - SAD 7:2.

edede
17:02h

Nastavlja se katastrofalna igra naše selekcije - Ben Halok postiže gol za 7:2.

17:01h

Ne ide i dalje... Četvrti put su "ajkule" imale igrača više i četvrti put nisu iskoristile napad.