Trijumf kao utjeha: "Ajkule" savladale Rumune za kraj nastupa u Parizu

Crna Gora u posljednjem meču na Olimpijskim igrama bolja od Rumunije - 10:7

29297 pregleda 14 komentar(a)
Ažurirano: 05.08.2024. 23:30h
Završeno
22:40h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore je pobjedom završila nastup na Olimpijskim igrama.

U posljednjem meču na turniru u Parizu je tim Vladimira Gojkovića savladao Rumuniju 10:7 i nastup završio na devetom mjestu.

Rumuni su poveli 1:0, a Crna Gora kasnije kontrolisala stvari.

Naša selekcija je utakmicu prelomila u drugoj polovini treće i na početku posljednje četvrtine kada je serijom 4:0 od 6:5 stigla do nedostižnih 10:5.

Najefikasniji kod "ajkula" je bio Marko Mršić sa tri gola, po dva su upisali Đuro Radović i Stefan Vidović...

CRNA GORA - RUMUNIJA 10:7 (3:3, 2:1, 2:1, 3:2)

Pariz - „Defons arena”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Margeta (Slovenija), Mehalel (Egipat). Igrač više: Crna Gora 11 (3), Rumunija 6 (1).

Crna Gora: Lazović, Mršić 3, Perković, Vujović 1, Mačić, Popadić 1, Vidović 2, Đurđić 1, Đ. Radović 1, Spaić, Matković, V. Radović 1, Tešanović.

Rumunija: Cik, Judean 1, Lutesku 1, Fulea 2, Neamcu, Prioteasa, Cepelus 1, Oanca, Kolodrovski 1, Đorđesku 1, Olcean, Vančik, Dragušin.

Izmjena: 23:30h
22:34h

Ide Crna Gora ka prvoj pobjedi - pogodio je Vlado Popadić (10:5).

22:31h

Vasilije Radović je pogodio za 9:5.

22:28h

Treći gol Mršića i Crna Gora prvi put u meču ima plus tri - 8:5.

22:27h

Posljednjih osam minuta "ajkula" na Olimpijskim igrama u Parizu.

22:26h

Kraj treće četvrtine - Crna Gora ima dva gola prednosti, vodi 7:5.

22:22h

Gol Vidovića, "ajkule" vode 7:5.

22:21h

Napad s dva igrača više je imala Crna Gora, nije ga iskoristila - ostalo je 6:5.

22:19h

Imaće "ajkule" napad s igračem više, Gojković je tražio tajm-aut.

22:17h

Ponovo je jedan razlike, Rumunija je preko Fulee smanjila na 6:5.

22:17h
22:16h

Prvi gol u trećem periodu je postigao Đuro Radović, i to u napadu s igračem više - 6:4.

22:12h

Počela je treća četvrtina.

22:10h

Kraj prvog poluvremena - Crna Gora vodi 5:4, Tešanović je spriječio već viđen pogodak za izjednačenje u posljednjim sekundama.

22:08h

Crna Gora je propustila napad s igračem više za plus tri, sada je 5:4 poslije pogotka Judeana.

22:05h

Prvi put je plus dva, drugi uzastopni gol Mršića - 5:3.

22:01h

Treća prednost Crne Gore, Mršić je strijelac za 4:3.

21:57h

Počeo je drugi period.

21:55h

Kraj prve četvrtine - neriješeno je (3:3).

21:54h

Treći put je matirao Tešanović, sada u napadu Rumunije sa igračem više - treće izjednačenje, gol Cepelusa za 3:3.