Đoković i Alkaras ubjedljivo do drugog kola olimpijskog turnira

Srpski teniser savladao Australijanca Ebdena - 6:0, 6:1, Alkaras bolji od Libanca Habiba - 6:3, 6:1

12821 pregleda 4 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.07.2024. 15:26h

Srpski teniser, Novak Đoković ostvario je ubjedljivu pobjedu na startu olimpijskog turnira u Parizu.

Drugi teniser svijeta danas je prilično lako savladao Australijanca Ebdena - 6:0, 6:1.

Đoković nije imao problema - od početka je viđena razlika u klasi i kvalitetu, a na kraju je drugi teniser na ATP listi za 54 minuta završio posao.

Prvi set je trajao 25 minuta - Đoković je dominirao, napravio tri brejka i poveo 1:0.

U drugom setu je Đoković poveo 4:0, a onda je Ebden uzeo jedini gem na meču.

Đoković će u drugom kolu igrati sa pobjednikom duela u kojem se sastaju Marton Fučovič i Rafael Nadal.

U drugo kolo se plasirao i Karlos Alkaras, koji je eliminisao tenisera iz Libana, Hadija Habiba - 6:3, 6:1.

Alkarasu je u prvom setu dovoljan bio jedan brejk - Španac je poveo 3:0, sačuvao prednost i stigao do vođstva u setovima.

Već u prvom gemu drugog seta Španac je napravio brejk, potom je poveo 2:0, a onda još jednom oduzeo servis rivalu i sve riješio.

Alkaras će u drugom kolu igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Griskspor i Nori.