Martinengi do zlata ispred Pitija, slavili i Maršan i Hask

Maršan je postavio i novi olimpijski rekord

6560 pregleda 0 komentar(a)
Martinengi, Foto: Reuters

Italijanski plivač Nikolo Martinengi osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu u trci na 100 metara prsno.

On je do zlata stigao rezultatom 59,03 sekunde.

Britanac Adam Piti i Amerikanac Nik Fink su zauzeli su drugo mjesto, pošto su na cilj stigli u istom vremenu od 59,05 sekundi.

Četvrti je bio Njemac Melvin Imudu sa 0,08 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Zlata su večeras "zagrizli" i Leon Maršan i Tori Hask.

Francuski plivač je slavio u trci na 400 metara mješovitim stilom, a do zlata je stigao rezultatom 4:02,95 minuta, što je ujedno novi olimpijski rekord. Srebrnu medalju je osvojio Japanac Tomojuki Macušita sa 5,67 sekundi zaostatka, a treći na cilj je stigao Amerikanac Karson Foster sa 5,71 sekundom zaostatka.

S druge strane, Amerikanka Hask je do zlata stigla u trci na 100 metara delfin - rezultatom 55,59 sekundi.

Druga je bila njena sunarodnica Grečen Volš sa 0,04 sekunde zaostatka, a bronzanu medalju je osvojila Kineskinja Jufei Žang sa 0,62 sekunde zaostatka.