Srbija se zagrijavala protiv Portorika, Jokiću nedostajala asistencija za tripl-dabl

NBA as igrao 23 minuta, a meč završio sa 14 poena, 15 skokova i devet asistencija

12357 pregleda 5 komentar(a)
Jokić, Foto: Reuters

Košarkaši Srbije pobijedila su u Lilu Portoriko 107:66 (24:12, 28:23, 27:16, 28:15), u utakmici drugog kola Grupe C na Olimpijskim igrama.

Svetislav Pešić je pružio priliku svim igračima u ovoj utakmici, a najefikasniji je bio Filip Petrušev sa 15 poena uz devet skokova.

NBA as Nikola Jokić igrao je 23 minuta i nedostajala mu je jedna asistenciju do tripl-dabl učinka, on je utakmicu završio sa 14 poena, 15 skokova i devet asistencija.

Bogdan Bogdanović i Vasilije Micić dodali su po 13 poena, Aleksa Avramović 12 poena, a Nikola Milutinov 11 poena i devet skokova.

U ekipi Portorika najefikasniji je bio Kristofer Ortis sa 19 poena uz šest skokova, a Ismael Romero dodao je 10 poena.

Srbija je od početka povela i predvođena Jokićem brzo je stekla dvocifrenu prednost. Kako je utakmica odmicala Srbija je uvećavala prednost do maksimalne prednosti na kraju.

Srbija sada ima pobjedu i poraz u grupi C, a u trećem kolu u subotu 3. avgusta od 21 čas igraće protiv Južnog Sudana.