Još jedan leteći Amerikanac - Kvinsiju Holu zlatni krug u Parizu

Trku na 400 metara istrčao je za 43,40 sekunde - ispred Matju Hadson-Smita iz Velike Britanije (43,44) i Muzale Samukonge iz Zambije (43,74

9699 pregleda 0 komentar(a)
Hol slavi ispred Hadson-Smita i Samukonge, Foto: Reuters

Noa Lajls je slavio na 100 metara, Gabrijel Tomas na 200 kod žena, Kol Hoker na 1.500, a dominaciju američkih atletičara na stazi "Stad de Fransa" nastavio je Kvinsi Hol...

Momak iz Kanzas Sitija u 27. godini je stigao do uspjeha karijere - furioznom završnicom slavio je u trci na 400 metara i "zagrizao" zlato na Olimpijskim igrama u Parizu.

Krug na "Stadionu Francuska" istrčao je za 43,40 sekunde - ispred Matju Hadson-Smita iz Velike Britanije (43,44) i Muzale Samukonge iz Zambije (43,74).

Hol je tako stigao do prve individualne zlatne medalje u karijeri sa najvećih takmičenja, dok je odličje istog sjaja osvojio i prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, ali u štafeti 4X400 metara.