Atletiko i Valensija trokorakom do četvrtfinala španskog Kupa

Atletiko Madrid, Foto: Twitter
Ažurirano: 14.01.2016. 21:41h

Ubjedljivim pobjedama u revanšima osmine finala, Atletiko i Valensija su upotpunili osmerac najboljih ekipa u Kupu kralja.

Nakon remija u prvom meču (1:1) malog gradskog derbija sa Rajo Valjekanom, „kolčonerosi“ su se raspucali na Kalderonu.

Sa Stefanom Savićem u početnoj postavi, domaćini su poveli atraktivnim golom Koree u 40. minutu. Neizvjesnost je trajala do 80. minuta, kada je Grizman zatresao mrežu gostiju. Francuz je u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat – 3:0.

Istim rezultatom Valensija je na gostovanju savladala Granadu, kojoj je prije osam dana četiri puta zatresla mrežu.

Pogotke za „slijepe miševe“ postigli su Zaibo (42), Alkaser (63) i Pjati sa bijele tačke (84).

U srijedu, plasman u četvrtfinale Kupa kralja izborili su branilac trofeja Barselona, Sevilja, Selta, Atletik Bilbao, Las Palmas i drugoligaš Mirandes.