Mančester siti u finišu do pobjede protiv Aston Vile

51 pregleda 1 komentar(a)
Mančester siti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.04.2015. 18:37h

Golom Fernandinja u 88. minutu, Mančester siti je kod kuće pobijedio Aston Vilu 3:2, i bar za kratko vratio na drugu poziciju na tabeli sa 67 bodova, jednim više od Arsenala, koji ima dvije utakmice manje.

Domaćin je poveo u 3. minutu prego Serhija Aguera, na 2:0 je povisio Aleksandar Kolarov u 66. minutu iz slobodnog udarca.

Gosti su preko Kleverlija smanjili na 2:1, izjednačio je Sančes u 85. minutu, a sva tri boda Mančesteru donio je Fernandinjo...

Aston Vila je pretrpjela 18. prvenstveni poraz i na 15. mjestu na tabeli ima 32 boda.

Liverpul je propustio priliku da odmakne na tabeli Totenhemu i Sautemptonu, koji su ranije danas podijelili bodove (2:2), pošto je u gostima igrao 0:0 protiv Vest Bromvič Albiona.

Njukasl je kod kuće izgubio od Svonsija sa 3:2 i sve je bliži zoni ispadanja. "Svrake" su povele u 20. minutu preko Peresa, ali to im nije pomoglo da izbegnu sedmi uzastopni poraz. Golovima Oliveire, Sigurdsona i Corka Svonsi je došao do preokreta.

Poraz domaćina ublažio je Sim De Jong u 88. minutu.

Lester je savladao na gostovanju Barnli golom Vardija u 60. minutu. Zanimljivo je da je samo nekoliko trenutaka ranije domaćin propustio veliku priliku da povede, pošto Tejlor nije iskoristio penal.

Sautempton i Totenhem igrali su neriješeno - 2:2, u prvom meču 34. kola Premijer lige.

Time je nastavljena njihova borba za mjesto koje vodi u Ligu Evrope. Totenhem je ostao na petom mjestu sa 58 bodova, a Sautempton je šesti sa bodom manje.

Domaćini su dva puta vodili - sa 1:0 preko Gracijana Pelea u 29. i 65. minutu za 2:1, kada je jednim "nebeskim skokom" efektnim udarcem glavom matirao golmana londonskog tima, ali se Totenhem oba puta vraćao i to golovima Lamele u 44. i Čadlija u 70. minutu.

Sautempton - Totenhem 2:2 (Pele 29, 65 - Lamela 43, 70)

Barnli - Lester 0:1 (Vardi 60)

Kristal Palas - Hal 0:2 (N'Doje 51, 90+2)

Njukasl - Svonsi 2:3 (Peres 20, De Jong 88 - Oliveira 45+2, Sigurdson 50, Kork 71)

Kvins Park Rendžers - Vest Hem 0:0

Stouk - Sanderlend 1:1 (Adam 27 - Vikam 1)

Vest Bromvič Albion - Liverpul 0:0

Mančester siti - Aston Vila 3:2 (Aguero 3, Kolarov 66, Fernandinjo 88 - Kleverli 68, Sančes 85)