Arsenal konačno dobio, Liverpul zaustavljen

Arsenal, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 25.10.2014. 18:59h

Konačno i slavlje Arsenala u Premijer ligi - izabranici Arsena Vengera su na gostovanju Sanderlendu ostvarili prvu pobjedu od 20. septembra i trijumfa nad Aston Vilom. Od tada su imali dva remija i poraz, a bila je i reprezentativna pauza...

"Svecima", koji se još nisu oporavili od osmice u Sautemptonu prošlog vikenda, presudio je Čileanac Aleksis Sančes, golovima u 30. i drugom minutu sudijske nadoknade.

Suprotno od "tobdžija", Liverpul je prekinuo seriju od dvije pobjede, mršavim remijem sa Halom na "Enfild roudu".

Arsenal i Liverpul kasne osam, odnosno devet bodova za vodećim Čelzijem, koji sjutra gostuje Mančester junajted.

Sautempton nije bio efikasan kao protiv Sanderlennda prošle nedjelje, ali je za pobjedu nad Stoukom bio dovoljan i jedan gol - dao ga je Mane u 33. minutu.

Vest Bromvič je nadoknadio dva gola zaostatka kući protiv Kristal Palasa i golom Berahinja iz penala u sudijskoj nadoknadi stigao do 2:2...

Poraz Sitija u istočnom Londonu

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su danas na svom terenu Mančester siti sa 2:1 u derbiju devetog kola Premijer lige, i tako izbili na četvrto mjesto tabele.

Vest Hem sada ima 16 bodova, jedan manje od Sitija, koji je ostao na drugom mjestu.

Na prvom mjestu, sa 22 boda je Čelzi, koji sjutra ide u goste Mančester junajtedu.

Vest Hem je slavio golovima Morgana Amalfitana u 21. i Dijafre Sakoa u 75. minutu meča.

Siti je smanjio sjajnim golom Davida Silve u 77. minutu, ali nije uspio da dođe do boda.

Stevan Jovetić je igrao posljednjih pola sata, pošto je zamijenio Edina Džeka.