Dva gola iz prekida za remi u budvanskom derbiju

Ažurirano: 11.05.2014. 08:53h

Nakon remija sa Mornarom u Baru, Mogren je propustio još jednu šansu da se približi direktnom opstanku, pa je sve izvjesnije da će ekipa Brana Milačića drugu sezonu zaredom igrati baraž za opstanak.

"Bila je čvrsta i teška utakmica, tražili smo pobjedu, ali je remi realan", kazao je Brano Milačić, trener Mogrena.

Ako ništa drugo, Budvani su prebrinuli brige oko direktnog ispadanja.

Bod na Lugovima osvojio je gradski rival Petrovac (1:1), u meču u kojem su se mreže tresle nakon prekida.

U 17. minutu domaćin je poveo golom Đurišića, koji je ubacio loptu u mrežu poslije kornera Mugoše i dobre reakcije Radišića u šesnaestercu. Samo 11 minuta kasnije Petrovčani su poravnali na sličan način, s tim što je Mrvaljević lijepim udarcem glavom poslao loptu direktno u gol, nakon kornera Jablana.

"Remi je realan", ponovio je riječi Milačića i pomoćni trener Petrovca Rudolf Marčić.

Mogren je u nastavku tražio put do gola, pokušaje su imali Petričević i Đurišić, ali se rezultat nije mijenjao.

Petrovac se ovim remijem dodatno udaljio od evropske zone.

Mogren - Petrovac 1:1 (1:1)

Budva - Stadion Lugovi. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Pajović (Cetinje), Marko Stanković (Podgorica). Žuti kartoni: Petričević (Mogren). Strijelci: Đurišić 17 - Mrvaljević 28.

Mogren: I. Đurović, Racković, Kapisoda, Radišić, Mugoša, Kalezić (Krstić), Petričević, Pržica, Marković, Đurišić (Nedović), Đuranović (M. Đurović).

Petrovac: Popović, Golubović, Grbović, Lakić, Mrvaljević, Martinović, Marković, Pejaković (Zec), Jablan (Božović), Muhović (Kacić), Jovović.