„Plavi” na krilima Vujačića do pobjede nad Dečićem

"Čestitke igračima, dali su maksimum, znali su šta ova utakmica znači", kazao je trener domaćih Goran Perišić
69 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost-Čelik, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 20.04.2014. 07:58h

Budućnost je tradicionalno savladala Dečić pod Goricom i prvi put od novembra vezala dva trijumfa.

Već u 2. minutu Aleksandar Vujačić je na asistenciju Ćetkovića doveo domaćina u vođstvo.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom dijelu, a vrijedan pomena samo je pokušaj Ćetkovića iz daljine u 18. minutu.

Dečić je u nastavku preuzeo inicijativu i izveo nekoliko opasnih napada, da bi muke domaćina prekratio Vujačić.

Poslije greške odbrane Tuzana pogodio je sa peterca za 2:0. Taman kada se činilo da će Podgoričani privesti meč kraju, Milan Vučković je u 87. uputio šut glavom nakon brzoplete intervencije odbrane domaćina smanjio na 2:1.

Na isteku 93. minuta Dečiću je dosuđen slobodan udarac, golman Đoković je otišao u protivnički šesnaesterac, što je bilo kobno - Deni Hočko je u kontranapadu pogodio nebranjenumrežu Tuzana.

"Čestitke igračima, dali su maksimum, znali su šta ova utakmica znači. Imali smo šansi da mirno privedemo utakmicu kraju, ali smo greškom u finišu doveli pobjedu u pitanje. Ovo su važna tri boda i do kraja ćemo se boriti za Evropu", kazao je trener domaćih Goran Perišić.

Tuzani su porazom ostali na začelju tabele.

"Sljedeće kolo igramo kod kuće i tu ćemo tražiti bodove. Nismo uspjeli da savladamo mladu ekipu Budućnosti koja ima veliki potencijal", kazao je defanzivac gostiju Demir Ramović.

Budućnost - Dečić 3:1 (1:0)

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 400. Sudija: Željko Radunović (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović i Marko Stanković (Podgorica). Strijelci: Vujačić 2, 68, Hočko 90+3. - Vučković 87.

Budućnost: Agović, Tomković, Radunović, Orahovac, Vujačić, Ćetković, Rogošić (Raičković), Raspopović, Nikač (Ilinčić), Raičević, Cmiljanić, Hočko.

Dečić: Đoković, Vučković, Mihailović, Pepić, Zlatičanin, Orahovac (Adžović), Popović, Kasapi, Marković (Seratlić), Ramović, Adžović (Kuč).