Siti i Junajted bez greške, šestica Hala

7 komentar(a)
Deni Velbek, Foto: Beta AP
Ažurirano: 28.12.2013. 19:50h

Rivali iz Mančestera odradili su posao bez greške u mečevima 19. kola engleske Premijer lige, iako su do pobjeda došli minimalnim rezultatom.

Junajted je u gostima savladao Norič Siti sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Deni Velbek u 57. minutu.

"Norič je danas odlično odigrao, ali nisu nam dali gol. Zadovoljan sam j, ovo nam je treći trijumf u Premijer ligi za nedjelju dana", rekao je Mojs britanskim medijima.

On je naveo da mu je drago što je Deni Velbek postigao odlučujući gol.

"Velbek je prošle sezone postigao nekoliko golova, ali sad izgleda kao da će se upisati u strijelce na svakoj utakmici. U odličnoj je formi. Potreban nam je takav igrač kad ne možemo da računamo na Vejna Runija i Robina van Persija", kazao je trener Junajteda Dejvid Mojes.

Trener Noriča Kris Hjuton rekao je da je zadovoljan igrom svog tima i da je Mančester junajted slučajno postigao pobjedonosni pogodak.

"Mislim da smo pokazali dobar fudbal tokom utakmice. Bili smo dobri i imali smo šanse. Slučajno su dali gol, koji im je donio pobjedu", rekao je Hjuton.

Mančester siti je istim rezultatom savladao Kristal Palas, a gol vrijedan tri boda dao je Edin Džeko u 66. minutu.

"Mislim da ekipa koja želi da postane šampiona, mora da pokaže raznovrstan fudbal. Obično na domaćem terenu damo mnogo golova, ali danas smo već poslije prvog poluvremena znali da neće biti tako", rekao je trener Sitija Manuel Pelegrini.

Sjajnu partiju na svom terenu pružio je Hal siti koji je deklasirao Fulam sa 6:0, postigavši sve golove u nastavku. Bolji od ostalih kod domaćih bio je dvostruki strijelac Robert Koren.

Elsad Zverotić igrao je svih 90 minuta za Fulam na poziciji desnog beka.

Trener fudbalera Fulama Rene Melensten izvinio se navijačima svog kluba zbog ovakvog poraza.

"Najvažnije je što mi čvrsto primamo ovakve udarce, učimo od njih i pravilno reagujemo. Želio bi da se izvinim navijačima koji su došli da nas podrže. Sada treba da se okrenemo sljedećim utakmicama", rekao je Melensten.

Vest Hem i Vest Bromvič Albiona odigrali su veoma zanimljiv meč na otvaranju 19. kola Premijer lige - na kraju nije bilo pobjednika, a meč je završen rezultatom 3:3.

Domaći su poveli ranim golom nekadašnjeg reprezentativca Engleske Džoa Kola u četvrtom minutu, ali je veteran Nikolas Anjelka pred kraj prvog poluvremena postigao dva gola za Vest Bromvič, što su njegovi prvi golovi u ovoj sezoni.

U razmaku od 65. do 69. minuta postignuta su tri gola, a prva dva su postigli "čekićari" preko Modibea Maige i Kevina Nolana.

Konačan rezultat meča postavio je mladi napadač gostiju Saido Berahino.

Fudbaleri Kardifa odigrali su na svom terenu neriješeno 2:2 protiv ekipe Sanderlenda, u poslednjoj utakmici 19. kola.

Na klupi Kardifa večeras je debitovao novi trener Dejvid Kerslejk, koji je zamijenio nedavno smijenjenog Malkija Mekeja.

Domaćin je poveo u 6. minutu preko Džordana Mača, a prednost je udvostručio Frejzer Kembel u 58. minutu.

Povratak gostiju iz Sanderlenda najavio je Stiven Flečer sedam minuta prije kraja utakmice. Bod posljednjeplasiranom timu na tabeli donio je Džek Kolbak u petom minutu sudijske nadoknade.

Vest Hem - Vest Bromvič Albion 3:3

Kol 4, Maiga 65, Nolan 67 - Anelka 40, 45, Berahino 69.

Aston Vila - Svonsi 1:1