Šesta pobjeda Budućnosti, Mogren samo do boda protiv Petrovca

Budućnost je na Cetinju opravdala ulogu favorita, protiv „fenjeraša“ je upisala i šestu pobjedu u prvenstvu u isto toliko mečeva, i na najbolji način ovjerila lidersku poziciju.
Lovćen - Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 10.09.2011. 16:50h

Budućnost je na Cetinju opravdala ulogu favorita, protiv „fenjeraša“ je upisala i šestu pobjedu u prvenstvu u isto toliko mečeva, i na najbolji način ovjerila lidersku poziciju. Mogren je vodio 1:0 protiv Petrovca do prvog minuta sudijske nadoknade, ali je Muhović pokvario slavlje Budvanima.

Budućnost je pitanje pobjednika riješila već nakon 20-minuta, golovima svojih ove sezone najefikasnijih igrača, Adrovića i Boškovića.

Šampion Mogren je poveo u šestom minutu nastavka, golom Gluščevića, nakon centaršuta Vujovića. Mugović je, međutim, u 91. minute sa ivice šesnaesterca donio izjednačenje za Petrovac. Tri minuta prije toga Matić je bio sam ispred golmana Petrovca, mogao je da riješi pitanje pobjednika, ali je golman gostiju odlično reagovao.

Ritam Budućnosti prati Rudar, koji je protiv Mladosti upisao petu pobjedu. Igor Ivanović iz voleja u 22. minute doveo Pljevljake u vođstvo, četiri minuta kasnije na 2:0 povisio je Ivica Jovanović, koji je u 79. minutu i postavio konačan rezultat.

Sa dva gola Koraća i jednim Došljaka, Zeta je slavila u Tuzima proti Dečića, koji je dva minuta prije trećeg gola Golubovčana mogao do izjednačenja od 2:2, ali je Đoković pogodio stativu.

Pobjede su ostvarila oba bokeljska kluba – Sutjeska je stvarala i promašivala šanse, dok je Grbalj u Nikšiću pogađao tri puta za tri boda. Bokelj je na svom terenu bio bolji od Beranaca…