Pacini se proslavio na debiju, het-trik Kavanija

Đampaolo Pacini na debiju u dresu Intera najzaslužniji za preokret protiv Palerma. Bivši napadač Sampdorije postigao dva gola i iznudio penal za pobjedu od 3:2
Ažurirano: 30.01.2011. 16:41h

Palermo je imao sve u Milanu, vodio je sa 2:0 protiv Intera, držao kontrolu nad utakmicom, a onda je Leonardo morao da pogleda ka klupi u pravcu Đampaola Pacinija. Italijanski napadač je ušao na poluvremenu i za 45 minuta postao junak - prvo je dao golove za izjednačenje, a onda i izborio penal koji je realizovao Samuel Eto. Uslijedilo je totalno ludilo na "Meaci", Inter je preživio meč u kojem je Žulio Sezar i odbranio penal (promašio Pastore kod 2:1 za Palermo).

Ako je Pacini junak Intera, onda je glavni lik cijelog kola Edinson Kavani, sjajni napadač Napolija. Urugvajac je protiv Sampdorije upisao treći het-trik u sezoni i došao do kvote od 17 golova u Seriji A. Napolitanci su slavili sa 4:0, a upisao se i Marek Hamšik.

Juventus je nastavio da rasipa bodove, ovog puta je bolji bio Udineze (2:1).

Đenova je slavila protiv Parme sa 3:1, dok je Kaljari sa dva gola Alesandra Matrija bio bolji od posljednje ekipe u ligi, Barija...

Rezultati: Juventus - Udineze 1:2 (Markizio 60 - Zapata 67, Sančes 85), Kaljari - Bari 2:1 (Matri 8, 12 - Okaka 14), Đenova - Parma 3:1 (Palasio 16 (penal), Paleta 44 (autogol), Kaladze 45 - Krespo 33), Inter - Palermo 3:2 (Pacini 57, 73, Eto 76 (penal) - Mikoli 5, Noćerino 36), Breša - Kjevo 0:3 (Pelisije 45, 90+3, Mandeli 47), Leće - Ćezena 1:1 (Korvija 12 - Bogdani 90+3), Napoli - Sampdorija 4:0 (Kavani 16, 45 (penal), 57, Hamšik 48). Bolonja - Roma prekinuto. Subota: Lacio - Fiorentina 2:0, Katanija - Milan 0:2.