Kiks Fulama i Kardifa, Bilić krenuo pobjedom

Favoriti poraženi u prvom kolu Čempionšipa
2304 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Tomasa nakon gola, Foto: Twitter
Ažurirano: 03.08.2019. 20:35h

Sezona u Čempionšipu počela je pomalo iznenađujuće – kandidati za visok plasman Fulam i Kardif poraženi su danas u prvom kolu od Barnslija i Vigana, ekipa kojima su stručnjaci predviđali borbu za opstanak.

Fulam je izgubio 1:0 na gostovanju Barnsliju, a jedini gol postigao je Luk Tomas - igrao se 13. minut kada je vezista domaćih primio loptu, prošao pored Brajana i šutnuo kroz noge Betinelija.

Fulam je u prvom dijelu bio bezopasan bez izgledne šanse za gol. U nastavku su "kolibari" zaigrali bolje, imali par šansi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Vigan je poslije preokreta savladao Kardif (3:2) u spektakularnom meču. Gosti iz Velsa vodili su poslije prvih 45 minuta golom Ralsa, ali su domaći u nastavku preko Džejkobsa i Vajndsa preokrenuli rezultat. Kardif je zatim izjednačio preko Bogija, a novo vođstvo domaćinu i tri boda donio je Evans.

Iznenađenje je priredio i Birmingem. “Plavci“ su slavili na gostovanju Brentfordu 1:0, a jedini gol postigao je Pedersen u 18. minutu.

Čarlton je slavio na gostovanju Blekburnu, Milvol je bio siguran protiv Prestona, a Svonsi je poslije preokreta savladao ekipu Hala.

Stouk je poražen na domaćem terenu od KPR-a, a Šefld venzdej je slavio na gostovanju Redingu.

U posljednjem meču današnjeg programa VBA je poslije preokreta savladao Notingem forest (1:2). Domaće je u u vođstvo doveo Keš u osmom minutu, ali je ekipa Slavena Bilića ekspresno reagovala i golovima Edvardsa u 13. i Filipsa u 26. minutu stigla do tri boda.

Za Notingem je od starta na golu bio nekadašnji mladi crnogorski reprezentativac, a sada golman Kosova, Ari Murić 1:2 (Keš 8. - Edvards 13, Filips 26)