2179 pregleda 1 komentar(a)
Alioski proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/lufc
Ažurirano: 24.08.2019. 18:40h

Lids hita ka Premijer ligi. Navijači “paunova” 15 godina čekaju da se njihov klub vrati u društvo najboljih, a čini se da će ove sezone njihova želja konačno biti ispunjena.

Tim iz Jorkšira danas je u gostima savladao Stouk 3:0 u petom kolu Čempionšipa, a osim rezultata, navijače može da raduje igra Lidsa. Visok presing, kratki, tačni pasovi i lijepe akcije krasili su Bijeslinu ekipu.

Lids je poveo golom Dalasa u 42. minutu, a u drugom poluvremenu trijumf su potvrdili Alioski i Bamford.

Djeluje da bivšeg polufinalistu Lige šampiona niko ne može da zaustavi ka povratku u elitu.

Za razliku do Lidsa, Stouk je nastavio da posrće i čini se da su "potersi" glavni kandidat za ispadanje.

Iznenađenje dana u Čempionšipu priredili su igrači Notingem Foresta. “Šumari” su u gostima savladali Fulam 2:1, a u centru pažnje bio je napadač gostiju Luis Graban, koji je postigao dva gola.

Strijelac za domaće bio je Aleksandar Mitrović, kojem je to četvrti gol na četvrtom uzastopnom meču.

Sa sjajnim partijma na početku sezone nastavio je Čarlton. Tim legendarnog Lija Bojera minimalnim rezultatom savladao je Brentford na "Veliju", a jedini pogodak postigao je Galager u finišu prvog dijela.

Prvu pobjedu ostvario je Luton. "Šeširdžije" su bile bolje od Barnslija (3:1), a meč je riješen u prvom dijelu kada su gosti postigli sva tri gola.

Reding je u gostima savladao Hadersfild i produžio agoniju "terijera", dok je KPR bio siguran protiv Vigana, a Preston protiv Šefild Venzdeja. Hal je kod kuće poražen od Bristol sitija.

Na meču Blekburna i Kardifa nije bilo golova, dok su dueli Midlzbroa i Vigana, odnosno Derbija i Vest Bromvič Albiona završeni 1:1.

U posljednjem meču petog kola Svonsi sjutra dočekuje Birmingem.