Svonsi u derbiju bolji od Lidsa, Čarlton nastavlja sa dobrim partijama

Svonsi poslije šest kola zauzima prvo mjesto na tabeli
450 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Svonsija, Foto: Twitter.com/SwansOfficial

Fudbaleri Svonsija savladali su danas Lids 1:0 u derbiju šestog kola Čempionšipa i reprezentativnu pauzu dočekuju na prvom mjestu.

Duel na “Eland roudu” odlučen je u 90. minutu, kada je Ratlidž zatresao mrežu Kasilje.

Sa dobrim partijama na početku sezone nastavlja Čarlton. Tim Lija Bojera je u gostima savladao Reding 2:0 i zauzeo drugo mjesto na tabeli. Golove za “adikse” postigli su Leko i Tejlor.

A dvije ekipe koje nemaju pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva su Stouk i Hadersfild. Stouk je poslije prvih 45 minuta vodio protiv Birmingema, ali su domaći u drugom poluvremenu uspjeli da preokrenu rezultat i osvoje tri boda. Bolji od Hadersfilda bio je Luton, takođe poslije preokreta.

VBA je na domaćem terenu savladao Blekburn 3:2, a svih pet pogodaka viđeno je u prvom poluvremenu.

Brentford je bio ubjedljiv protiv Derbija, a KPR je osvojio tri boda na gostovanju Šefildu.

Dueli Milvola i Hala i Notingem Foresta i Prestona završeni su 1:1, dok je susret Bristol sitija i Midlzbroa završen 2:2.

Golova nije bio na meču Vigana i Barnslija

Rezultati:

Bristol siti – Midlzbro 2:2 (Palmer 44, Rou 81. – Mur 64. autogol, Asombalonga 69.)

Birmingem – Stouk 2:1 (Jutkievič 73, Belingem 76. – Lindsej 59.)

Brentford – Derbi 3:0 (Mbeumo 17, Votkins 18, 45.)

Lids – Svonsi 0:1 (Ratlidž 90.)

Luton – Hadersfild 2:1 (Kolins 57, Šini 66.– Grant 47.)

Milvol – Hal 1:1 (Valas 10. – Grosicki 18.)

Notingem Forest – Preston 1:1 (Adoma 79. – Bodin 40.)

Reding – Čarlton 0:2 (Leko 51, Tejlor 79.)

Šefild Venzdej – KPR 1:2 (Flečer 23. – Hjudžil 60, 64.)

VBA – Blekburn 3:2 (Filips 22, Livermor 31, Diangana 40. – Dek 1, Džonson 45+2)