Mitrović ponovo heroj Fulama, VBA ne da prvo mjesto, pobjede Lidsa i Prestona

Aleksandar Mitrović postigao 12. gol u ligi ove sezone
2857 pregleda 0 komentar(a)
Mitrović, Foto: Twitter.com/fulhamfc
Ažurirano: 09.11.2019. 19:00h

Fudbaleri VBA reprezentativnu pauzu dočekuju sa liderske pozicije – “vrećice” su danas u 16. kolu Čempionšipa slavile na teškom gostovanju Halu (0:1), a jedini pogodak postigao je Livermor poslije 28 minuta igre.

VBA ima 33 boda, dva više od Prestona i Lidsa, koji su takođe trijumfovali u današnjim mečevima.

Lids je na domaćem terenu bio bolji od Blekburna – 2:1. Golove za tim Marsela Bijelse postigli su Bamford i Herison, dok je počasni pogodak za goste djelo Vilijamsa.

Preston je bio ubjedljiv kući protiv Hadersfilda – tim Aleksa Nila slavio je 3:1 i nastavio niz sjajnih rezultata. Strijelci za Preston bili su Stokli, Braun i Galager, dok je počasni pogodak za “terijere” postigao Bakunja.

Nakon dva meča bez pobjede, nova tri boda upisao je Fulam. Ekipa Skota Parkera slavila je na gostovanju Birmingemu, a heroj londonskog tima ponovo je bio Aleksandar Mitrović. Napadač Fulama postigao je u 51. minutu jedini gol na meču i svoj tim uveo u zonu plej-ofa. Bio je to 12. pogodak Mitrovića ove sezone, koji vodi na listi strijelaca.

Ipak, u završnici prvog dijela Mitrović je dobio žuti karton, peti ove sezone, pa će propustiti naredni meč protiv KPR-a.

Bitna tri boda upisao je i Notingem forest - u duelu protiv velikog rivala, Derbija "šumari" su slavili 1:0, a strijalac je bio Luis Graban.

Promjena trenera prijala je Stouku – na klupi “potersa” danas je debitovao Majkl O’Nil, a njegov tim slavio je na gostovanju Barnsliju – 2:4. Gosti su poveli sjajnim golom Sema Klukasa, koji je iskoristio loše ispucavanje golmana Kolinsa i skoro sa centra zatresao mrežu. Stouk najavljuje bolje dane i posljednje mjesto na tabeli prepustio je današnjem rivalu.

Barnsli je 15 mečeva bez pobjede, što je najgori niz tima još od 1959. godine.

Rezultati:

Notingem forest – Derbi 1:0 (Graban 57.)

Barnsli – Stouk 2:4 (Mekgijan 47, Šmit 82. – Klukas 7, 68. Gregori 30, Alen 63.)

Birmingem – Fulam 0:1 (Mitrović 51.)

Hal – VBA 0:1 (Livermor 28.)

Lids – Blekburn 2:1 (Bamford 30, Herison 35. – Vilijams 40.)

Milvol – Čarlton 2:1 (Hačinson 6, Smit 90+1 – Leko 51.)

Preston – Hadersfild 3:1 (Stokli 4, Braun 34, Galager 51. – Bakunja 74.)

KPR – Midlzbro 2:2 (Vels 25, Houson 44. autogol – Asombalonga 23, 69. )

Reding – Luton 3:0 (Morison 22, Ežaria 30, Mekliri 79.)

Šefild venzdej – Svonsi 2:2 (Forestijeri 81, Foks 90+1 – Aju 22, Vilmot 90+6)

Vigan – Brentford 0:3 (Mbeumo 5, Mokotjo 72, Da Silva 84.)