Salah - Mane, afrička veza na Enfildu, Totenhem nastavio niz, Marez spriječio poraz Lestera

Liverpul, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.03.2018. 19:33h

Afrička veza ponovo je proradila na Enfildu - golovima Mohameda Salaha i Sadija Manea, Liverpul je rutinski savladao Njukasl 2:0 i ponovo preskočio Mančester junajted na drugom mjestu.

"Redsi" će bar do ponedjeljka uveče, kada "đavoli" gostuju Kristal palasu, biti prvi iza Mančester sitija.

Tim Jirgena Klopa kontrolisao je utakmicu sa defanzivnim gostima, strpljivo čekao šansu, a kada je Salah na asistenciju Okslejd-Čembrlena postigao 24. gol u prvenstvu bilo je jasno kako će se završiti neravnopravan duel.

Mane je u desetom minutu nastavka otklonio sve nedoumice...

Totenhem je nastavio seriju, ostvario treću uzastopnu pobjedu, a odigrao 11. meć zaredom bez poraza, za čvrstu poziciju u zoni Lige šampiona.

Tim Maurisija Poketina lako je slomio otpor Hadersfilda 2:0, zahvaljujući raspoloženom Južnokoreancu Sonu, dvostrukom strijelcu.

Preporođeni Svonsi, pod vođstvom Karlosa Karvahala, deklasirao je Vest Hem - 4:1. U posljednjih sedam kola "labudovi" su samo jednom poraženi, iz bezizlazne su došli u dobru poziciju pred rasplet borbe za opstanak.

Najviše uzbuđenja bilo je na "King Pauer" stadionu - Lester je golom Rijada Mareza u šestom minutu nadoknade izbjegao poraz od Bornmuta (1:1).

Alžirac je iz slobodnog udarca spriječio slavlje "trešnjica".

Nakon skoro tri mjeseca posta, Barnli je, konačno, upisao pobjedu - na svom terenu je savladao Everton 2:1.

Prije Evertona, Barnli je posljednji put u Premijer ligi slavio 12. decembra prošle godine, nad Stoukom. Do ove subote bio je čak 11 mečeva bez pobjede....

Na putu da produže taj niz domaći su bili i protiv Evertona kada je Čenk Tosun doveo goste u vođstvo u 20. minutu.

Međutim, ofanziva Šona Dajša se isplatila, pa su sa dva gola na "Turf muru" u nastavku meča napravili potpuni preokret.

Barnli je izjednačio u 56. minutu, Louton je poslao savršen pas u prazan prostor, Barns je pobjegao defanzivcima Evertona i savladao nemoćnog Pikforda.

Sigurdson u 78. propušta zicer za novo vođstvo Evertona, promašio je bukvalno prazan gol, što domaćin surovo kažnjava već u 80.

Gudmundson je poslao sjajan centaršut iz kornera na peterac, Pikford je bio neodlučan prilikom izlaska na loptu, što koristi rezervista Vud i nakon sjajnog skoka zakucava glavom u mrežu.

Na kraju je ova pobjeda mogla da bude i ubjedljivija, a Barnli je preokrenuo rezultat prvi put u Premijer ligi poslije 54 utakmice. Ovom pobjedom Barnli je pet bodova od šestoplasiranog Arsenala, doduše uz meč manje od uzdrmanih "tobdžija".

Everton je poražen treći put u posljednja četiri kola pa se vjerovatno oprostio i od posljednje nade da može da se izbori za plasman u Evropu.