Tuhelov Čelsi nezaustavljiv, Vest Hem izbio na 5. mjesto

Čelsi nema poraz ni nakon 11. meča pod vođstvom njemačkog stručnjaka, a večeras je upisao osmu pobjedu u tom nizu (2:0)

10810 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 08.03.2021. 23:05h

Otkada je preuzeo ekipu od Franka Lamparda, Tomas Tuhel ne zna za neuspjeh.

Čelsi nema poraz ni nakon 11. meča pod vođstvom njemačkog stručnjaka, a večeras je upisao osmu pobjedu u tom nizu.

I to protiv direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona - "plavci" su savladali Everton 2:0 i učvrstili se na 4. mjestu.

Mreža Džordana Pikforda se prvi put zatresla u 31. minutu, kada je Kai Haverc šutirao, a Ben Godfri skrenuo loptu.

To je bio 53. autogol Evertona u Premijer ligi, što je sedam više od najbližeg "pratioca" u toj kategoriji.

Konačni rezultat je postavio Žoržinjo iz penala u 65. minutu, koji je skrivio Pikford, a iznudio Haverc.

Koliko je Tuhel promijenio Čelsi, govore i brojke - postao je prvi menadžer čiji tim na njegovih prvih pet utakmica kod kuće nije primio gol, a duži niz nepobjedivosti na startu karijere u Premijer ligi (devet utakmica) imali su samo Mauricio Sari (12, Čelsi 2018/2019) i Frank Klark (11, Notingem forest 1994/1995).

Od večeras je peti na tabeli Vest Hem, koji je savladao Lids 2:0. Džesi Lingard je izborio penal, Ijan Meslije mu ga je odbranio, ali je igrač Mančester junajteda na pozajmici među "čekićarima" zakucao loptu u mrežu za 1:0 u 21. minutu.

Konačni rezultat je već u 28. postavio Kreg Doson, a zanimljivo je da su "vajtsima" zbog ofsajda poništeni pogoci Tajlera Robertsa u 6. i Patrika Bamforda u 7. minutu.