Real se odbranio na "Enfildu", Siti izborio prvo polufinale sa Gvardiolom

Plasman u polufinale sinoć su obezbijedili PSŽ i Čelsi

34601 pregleda 3 komentar(a)

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Real je večeras remizirao na "Enfildu" sa Liverpulom 0:0, dok je Mančester siti nakon preokreta savladao Borusiju u Dortmundu 2:1.

Kada je riječ u meču na "Enfildu", od samog starta je Liverpul imao inicijativu i već u drugom minutu Mohamed Salah je imao sjajnu šansu, ali je njegov udarac odbranio Tibo Kurtoa.

Ređali su se napadi Liverpula, pokušavali su osim Salaha još Žoržinjo Vajnaldum, Džejms Milner i Sadio Mane, ali je mreža Madriđana u prvom dijelu mirovala.

Liverpul - Real grafika

Imao je i Real šanse u prvom dijelu, a najbolju Karim Benzema kada je nakon prodora pogodio stativu.

U nastavku je bilo prilično mirno, iako se očekivao nalet Liverpula. Menadžer "redsa" Jirgen Klop pokušao je sa izmjenama, ali promjene rezultata nije bilo.

A u Dortmundu su prvi poveli domaći u 15. minutu kada je mladi Džud Belingem postigao pogodak i doveo Dortmund u vođstvo.

Siti je konstantno napadao, imao inicijativu, ali je tek u drugom dijelu slomio rivala - prvo je Rijad Marez realizovao jedanaesterac u 55. minutu (Emre Džan igrao rukom u šesnaestercu), a onda je Fil Foden 20 minuta kasnije otklonio sve dileme. Siti prvi put sa Pepom Gvardiolom igra polufinale Lige šampiona.

Siti u polufinalu igra protiv PSŽ-a, Real će na megdan Čelsiju.

Liverpul - Real Madrid 0:0

Borusija Dortmund - Mančester siti 1:2 (Belingem 15. - Marez 55, Foden 75.)

Tok mečeva

75. minut - Mančester siti je preokrenuo i vodi 2:1 protiv Borusije Dortmund. Strijelac je Fil Foden. Siti je na korak od polufinala, jer Dortmund mora da postigne tri gola do kraja meča.

66. minut - Vinisijus je imao priliku, ali je Alison na vrijeme reagovao.

55. minut - Siti je izjednačio u Dortmundu. Rijad Marez je realizovao jedanaesterac. Prethodno je Emre Džan igrao rukom u šesnaestercu.

Počelo je drugo poluvrijeme. Već na startu šansa za Liverpul, ali Firmino nije bio precizan.

Gotovo je prvo poluvrijeme. Na "Enfildu" nema golova, iako je Liverpul stvarao šanse, ali Salah dva puta, te Milner i Vajnaldum nijesu bili precizni. Na drugoj strani Benzema je pogodio stativu. Menadžer "redsa" Jirgen Klop će u nastavku krenuti u totalnu ofanzivu i treba očekivati Dioga Žotu umjesto večeras neprimjetnog Bobija Firmina.

U Dortmundu Borusija vodi 1:0 proitv Sitija, golom mladog Džuda Belingema. Nakon primljenog gola Siti je imao inicijativu, ali mrežu "milionera" nijesu zatresli.

42. minut - Liverpul pritiska u završnici prvog dijela. Odlično se snašao Arnold, uposlio Vajnalduma, ali je Holanđanin iz dobre pozicije šutirao preko gola.

41. minut - Na "Enfildu" je Salah imao još jednu šansu. Nema promjene rezultata - 0:0.

38. minut- Siti napada, sada je šansu imao Zinčenko, ali je nije iskoristio.

32. minut - Rijad Marez je imao sjajnu šansu, šutirao iz neposredne blizine, ali je njegov udarac blokirao Belingem.

25. minut - Kevin de Brujne je zatresao prečku Dortmunda, potom je Bernardo Silva pao u šesnaestercu, ali penala nije bilo.

24. minut - žestok start Kazemira. Faulirao je Milnera i dobio žuti karton. Žustro je potom reagovao Robertson, pa je i on dobio žuti karton.

20. minut - Karim Benzema je prošao kroz odbranu Liverpula i pogodio stativu. Greška štopera domaćih, Filipsa.

15. minut - Borusija Dortmund je povela protiv Mančester sitija. Strijelac Džud Belingem. Dortmund ima rezultat, koji ga u ovom trenutku vodi u polufinale.

10 minuta je prošlo. Liverpul ima inicijativu i uglavnom napada po lijevoj strani. Tu je Fede Valverde, koji mijenja povrijeđenog Vaskesa, ne igra na prirodnoj poziciji i to Jirgen Klop želi da iskoristi.

Nema promjena ni u Dortmundu - Borusija - Siti 0:0.

2. minut - Mohamed Salah je propustio veliku šansu. Šutirao je pravo u Kurtou. Furiozan početak Liverpula.

Sastavi:

Liverpul: Alison - Arnold, Filips, Kabak, Robertson - Vajnaldum, Fabiinjo, Milner - Salah, Mane i Firmino.

Real Madrid: Kurtoa - Mendi, Naćo, Militao, Valverde - Kros, Kazemiro, Modrić - Vinisijus, Asensio i Benzema.

Borusija Dortmund: Hic - Morej, Akandži, Humels, Gereiro - Belingem, Džan, Daud - Knauf, Rojs i Haland.

Mančester siti: Ederson - Zinčenko, Dijas, Stons, Voker - Gindogan, Rodri, De Brujne - Foden, Marez i Bernardo Silva.