Fudbaleri Budućnosti remizirali sa Vlaznijom, Mijović nastavio seriju

Ekipa Mladena Milinkovića je vodila na poluvremenu, osvajač Kupa Albanije izjednačio je u nastavku (1:1)

6805 pregleda 0 komentar(a)
Lazar Mijović, napadač Budućnosti, Foto: FK Budućnost

Budućnost je remizirala sa Vlaznijom iz Skadra (1:1) pod Goricom, u prvom testu pred evropska iskušenja.

Ekipa Mladena Milinkovića je vodila na poluvremenu, osvajač Kupa Albanije izjednačio je u nastavku.

Tamo gdje je proljetos stao na mečevima prvenstva i Kupa, napadač Podgoričana Lazar Mijović nastavio je i u ljetnjem "ciklusu" - talentovani 18-godišnjak pogodio je mrežu već u 5. minutu, reznantim udarcem nakon sjajnog ispucavanja golmana Dragojevića, te bijega i asistencija Ivanovića.

Vlaznija, za koju su u startnoj postavi igrala tri naša fudbalera - golman Bojan Zogović, defanzivac Darko Bulatović i vezista Miloš Kalezić, izjednačila je sredinom nastavka, kada je rezervista Mehdi Coba pogodio mrežu sa lijeve strane.

Milinković je izveo tim koji bi mogao da počne i meč sa Helsinkijem u 1. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, iako je do gostovanja u Finskoj ostalo još skoro 20 dana.

Na golu je bio Dragojević, u posljednjoj liniji Milić, Babić, Adžić i Ražnatović, u veznom redu Mirković, Raičković i Terzić, na krilima Grbić i Ivanović, a Mijović u vrhu napada.

Draško Božović je počeo na klupi, jer zbog suspenzije nema pravo da igra protiv Helsinkija.