Kad trener u 98. minutu donese pravu odluku: Željko Petrović ušao u teren da bi pokazao ko izvodi penal

Irak se takmiči u grupi A, u kojoj su još domaćin Katar i Bahrein

10028 pregleda 5 komentar(a)
Željko Petrović sa igračima Iraka, Foto: REUTERS

Željko Petrović remijem je debitovao na klupi reprezentacije Iraka - 1:1 protiv Omana na startu Arapskog kupa, koji se igra u Kataru.

Irak je od 68. minuta imao igrača manje, Oman, koga vodi Hrvat Branko Ivanković, poveo deset minuta kasnije.

Izgledalo je da će Petrovićevi "Lavovi Mesopotamije" doživjeti poraz, da bi u šestom minutu nadoknade izborili penal.

Drama je tek počela. Prvi šut je promašio Ajman Husein, ali je penal morao da se ponovi, jer je golman Omana bio sa obje noge van gol-linije.

Tada je Petrović ušao na teren i pokazao da se izvođač penala promijeni. Povjerenje je ukazao debitantu Hasanu Abdulkarimu i donio pravu odluku - mladi fudbaler je pogodio za 1:1.

Irak se takmiči u grupi A, u kojoj su još domaćin Katar i Bahrein.

Petrović je neposredno pred početak turnira preuzeo selekciju, nakon što je bio asistent Diku Advokatu.