Novi kiks Čelsija, Liverpul poslije preokreta bolji od Njukasla

"Plavci" pred duel sa Evertonom objavili da su im četvorica bitnih igrača zaraženi koronavirusom

5187 pregleda 1 komentar(a)

Čelsi je neposredno meč sa Evertonom saznao da ima četiri pozitivna slučaja koronavirusa - da su van stroja Romelu Lukaku, Kai Haverc, Timo Verner i Kalum Hadson-Odoi.

I to kao da je bio šok od kojeg "plavci" nisu mogli da se oporave - "karamele" su odnijele bod iz Londona (1:1), pa je favorit opet kiksao u borbi za titulu.

Čelsi je dominirao gotovo 70 minuta, izgledalo je i da će slavili kada je Mejson Maunt na pas Risa Džejmsa zatresao mrežu.

Ali, tim Tomasa Tuhela je izgubio sigurnost u odbrani u posljednje vrijeme, znali su to i gosti iz Liverpula koji su u 74. minutu izjednačili preko 19-godišnjeg defanzivca Džarada Brantvajta.

Čelsi sada ima četiri boda manje od lidera Mančester sitija, a tri od Liverpula koji drži korak za aktuelnim šampionom.

"Redsi" su na "Enfildu" bili bolji od Njukasla 2:1, iako su gosti prvi poveli.

Pogodio je Džondžo Šelvi u svom stilu sa dvadesetak metara, ali "svrake" nisu mogle da se odbrane - Diogo Žota i Mohamed Salah su već do poluvremena donijeli Liverpulu ono što mu je trebalo.

U finišu je evrogol iz slobodnog udarca postigao Trent Aleksander-Arnold.

I Liverpul ima muku sa koronavirusom, jer su van stroja Virdžil van Dajk, Fabinjo i Kurtis Džons.