Rikardo odveo Partizan u osminu finala, Lester i Marsej opravdali ulogu favorita

"Crno-bijeli" i u revanšu bolji od Sparte iz Praga

16814 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 25.02.2022. 10:05h

Partizan je u 180 minuta pokazao ono što mnogi nisu vjerovali - da je u ovom trenutku bolji tim od Sparte iz Praga.

"Crno-bijeli" su u osmini finala Lige konferencija, nakon što su i drugi put u sedam dana pobijedili češkog velikana (2:1).

Nakon 1:0 u Pragu uz potpis Kvinsija Meniga (1:0), sada je u Humskoj sve riješio Rikardo Gomeš - dvostruki strijelac, u 7. i 24. minutu.

Partizan je dominirao u prvom poluvremenu, slično je bilo i u nastavku, ali je dvadesetak minua prije kraja ostao s desetoricom, jer je sudija procijenio da je Gomeš simulirao za penal.

Još jednu odličnu partiju u dresu Partizana je odigrao crnogorski reprezentativac Igor Vujačić.

Zato mu je i dao drugi žuti karton.

Sparta je u finišu ublažila poraz preko Adama Hložeka.

Marko Vešović (igrao cijeli meč) i Karabag nisu imali šansi protiv Marseja, pa su i u revanšu u Bakuu poraženi - sada je bilo 3:0 nakon 3:1 na Velodromu.

Lester je i u Danskoj lako izašao na kraj sa Randersom - 3:1 (prvi meč 4:1).

Za "lisice" su pogađali Harvi Barns i dva puta Džejms Madison.

Bodo Glimt je eliminisao Seltik ukupnim rezultatom 5:1 - večeras je slavio 2:0.

Prošao je i PSV remijem u Tel Avivu protiv Makabija (1:1).

Holanđanin su prošlog četvrtka pobijedili u Ajndhovenu 1:0.

Vitese je eliminisao Rapid iz Beča (2:0, prva utakmica 3:2), Slavija Prag je bila bolja od Fenerbahčea (dva trijumfa po 3:2), dok je PAOK nakon penala izbacio Mitjiland.

Grci su u Solunu slavili 2:1 nakon poraza od 1:0 u prvom susretu, a na penale je rezultat bio 5:3.