Danska očekivano bolja, ali ohrabruje postignuti gol u Viborgu

Od tri gola koje je primila Danska u kvalifikacijama, dva su postigle naše fudbalerki. Danas u Viborgu 5:1

4009 pregleda 0 komentar(a)
Marić ne može biti nezadovoljan igrom u Viborgu, Foto: FSCG

Crnogorske fudbalerke doživjele su očekivani poraz u Danskoj (5:1), koja je kvalifikacije za Mundijal završila sa svih devet pobjeda u grupi E, dok će posljednje utakmice odlučivati o drugom putniku.

Izabranicama Mirka Marića treba pobjeda nad Maltom, ali i da fudbalerke iz Bosne i Hercegovine ne slave u Azerbejdžanu.

U Viborgu se naše igračice nijesu obrukale, naprotiv!. Oslabljene neigranjem najvećih zvijezda tima, parirale su favorizovanim rivalkama sve do poluvremena koje je završeno sa 2:1.

Dankinje su povele već u 3. minutu pogotkom Holmgard, ali je u 22. minutu Jelena Vujadinović na asisetnciju Jasne Đoković bila tek treća igračica u kvalifikacijama koja je dala gol Danskoj.

Tri minuta kasnije pogodila je Harder sa penala a u već u prvom napadu u nastavku je bilo 3:1, golom Pedersen.

Na 4:1 u 50. minutu je povisila Brun a u 83, konačan rezultat potpisala je Hasbo.na startu nastavka

Crna Gora je u oba meča identično poražena do Danske sa 5:1, ali je danas igrala bez četiri važne igračice - Slađane Bulatović, Armise Kuč, Anđele Tošković i Nađe Stanović.