Velika pobjeda Partizana u Kelnu, Vujačić odigrao meč za pamćenje

„Jarčevi” su dominirali nakon gola Svetozara Markovića u 9. minutu, ali je odbrana Beograđana, na čelu sa crnogorskim reprezentativcem Igorom Vujačićem, koji je odigrao meč za pamćenje, sve izdržala. Zato Keln nije napravio nijednu veliku šansu, a Partizan propustio nekoliko zicera

10572 pregleda 13 komentar(a)
Strijelac jedinog gola Svetozar Marković na večerašnjoj utakmici, Foto: Reuters/Benjamin Westhoff

Sjajnu noć srpskog fudbala je zaokružio Partizan - nakon pobjede Crvene zvezde nad Ferencvarošem (4:1), „crno-bijeli” su iznenadili Keln u gostima (1:0) i napravili ogroman korak ka proljeću u Ligi konferencija.

Gol odluke postignut je već u 9. minutu, kada je nakon centaršuta Bibrasa Natha štoper Svetozar Marković pogodio mrežu njemačkog tima.

„Jarčevi” su nakon toga dominirali, ali je odbrana Beograđana, na čelu sa crnogorskim reprezentativcem Igorom Vujačićem, koji je odigrao meč za pamćenje, sve izdržala.

Keln nije imao nijednu veliku šansu, a Partizan je iz kontri još nekoliko puta mogao da savlada Marvina Švabea, koji je imao nekoliko sjajnih odbrana.

Partizan sada dijeli 1. mjesto u grupi D sa Nicom sa po pet bodova, Keln ima četiri, a Slovacko jedan.