Jovetić asistirao za pobjedu Herte, Union izgubio od Bohuma

Herta je gol za pobjedu protiv Šalkea postigla u 88. minutu - 2:1

2982 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Herte prekinuli su seriju loših rezultata i večeras u 11. kolu Bundeslige savladali Šalke 2:1.

Ekipa iz Berlina je upisala pobjedu u domaćem šampionatu nakon pet mečeva. Posljednji trijumf zabilježili su početkom septembra protiv Augsburga (2:0).

Herta je večeras povela u 49. minutu preko Tusara, kada je očajno intervenisao golman Šalkea Švolov.

Gosti su izjednačili pet minuta prije kraja preko Molea, da bi pobjedu Herti donio Kanga nakon asistencije Stevana Jovetića u 88. minutu.

Nakon pogotka u prošlom kolu protiv Lajpciga Jovetić je večeras bio asistent, pa je nastavio sa dobrim partijama.

Herta je nakon današnjeg trijumfa na 13. mjestu sa 11 bodova, Šalke je posljednji sa šest bodova.

A fudbaleri Bohuma pobijedili su na svom terenu Union Berlin sa 2:1.

Bohum je poveo golom Filipa Hofmana u 43. minutu, a prednost je udvostručio Gerit Hofman u 71. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miloš Pantović pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Bohum je ostvario tek drugu pobjedu u prvenstvu i pretposlednji je na tabeli sa sedam bodova.

Union je pretrpeo drugi poraz ali je ostao prvi na tabeli sa 23 boda, bodom više od drugoplasiranog Bajerna iz Minhena.