Monako promovisao novog francuskog (ili marokanskog) talenta: Debi i dva gola za pobjedu

3128 pregleda 0 komentar(a)
Ben Segir, Foto: Reuters

Monako je nastavio prvenstvo Francuske pobjedom na gostovanju Okseru 3:2, ali će se ovaj meč pamtiti po velikom debiju novog francuskog, ili možda marokanskog talenta.

Elies Ben Segir, 17-godišnji napadač, upisao je prve minute u seniorskoj konkurenciji na zvaničnim mečevima i postigao dva gola, kojima je donio trijumf "kneževima".

Ben Segir je na poluvremenu zamijenio Višama Ben Jedera, strijelca prvog gola za Monako iz penala u 45. minutu.

Mladi Francuz pogodio je za 1:2 u 58, a za konačnih 2:3 u 85. minutu, efektnim udarcem sa 20-ak metara.

Ben Segir je član U 18 francuske selekcije, ali je marokanskog porijekla, pa može da promijeni fudbalsko državljanstvo i nastupa za Maroko.