U proljeće krenuli remijem - Lajpcigu i Bajernu po bod

4113 pregleda 0 komentar(a)
Halstenberg se pobrinuo da Zomer primi gol na debiju u dresu Bavaraca, Foto: REUTERS

Proljeće u Bundesligi otvoreno je remijem na "Red Bul areni" između domaćeg Lajpciga i lidera Bajerna (1:1), u 16. kolu.

Bajern je bolje ušao u utakmicu, i nakon šansi u uvodnim minutima, uspio je i da povede preko Šupo-Motinga na asistenciju Serža Gnabrija u 37. minutu.

No, domaćini su potom preuzeli incijativu, pokazali više želje i prijetili a kao nagrada došao je gol Marsela Halstenberga u 52. minutu. Iz prelijepe timske akcije Jan Zomer je debitovao sa primljenim golom na golu Bavaraca.

Nijedna ekipa se nije zadovoljavala remijem a Konrad Lajmer je bio nepricazan u drugom minutu nadokande, a revanširao se u četvrtom Tomas Miler u dresu Bajerna.