Lukaku pogodio za pobjedu Intera, Siti remizirao sa Lajpcigom

Inter - Porto 1:0, Lajpcig - Mančester siti 1:1. Revanši su 14. marta

Lajpcig - Mančester siti 1:1

(Joško Gvardiol 70 - Rijad Marez 27)

Izmjena: 22:47h
22:51h

Završena su oba meča - Inter je savladao Porto 1:0, dok su Lajpcig i Mančester siti igrali neriješeno - 1:1.

Inter je otpor portugalske ekipe slomio u 86. minutu, u trenutku kada je imao igrača više. Barela je sa desne strane ubacio loptu, Lukaku prvo glavom pogodio stativu, a onda mu se lopta vratila, pa je iz drugog pokušaja bio uspješan.

Prije Lukakuovog pogotka Porto je ostao sa igračem manje, jer je dva žuta kartona dobio Otavio.

Interesantno je bilo i na utakmici Lajpciga i Sitija. Šampion Premijer lige je poveo u 27. minutu kada je Gundogan iskoristio grešku Šlagera i asistirao Marezu.

U drugom dijelu su domaći imali incijativu i to krunisali u 70. minutu kada je nakon centaršuta Halstenberga hrvatski internacionalac Joško Gvardiol skočio i glavom postigao gol. U ovoj situaciji je loše reagovao i golman Sitija Ederson, koji je loše procijenio let lopte prilikom centaršta Halstenberrga.

Revanš mečevi na programu su 14. marta.

22:45h

Gol u Milanu, Inter vodi 1:0 strijelac Romelu Lukaku!

Barela je centrirao, Lukaku glavom pogodio stativu, potom se lopta odbila do belgijskog napadača, koji drugi put nije pogriješio.

Gol pogledajte ovdje.

Imao je Lukaku još jednu šansu poslije gola, ali je Kosta odbranio.

22:37h

Inter ima igrača više - Otavio je isključen nakon dva žuta kartona.

22:35h

Mogao je Siti opet do vođstva, Gundogan je reagovao, ali je Blasvič sjajno odbranio.

22:28h

Lajpcig je naplatio period dobre igre i izjednačio - 1:1.

Domaći su dobili korner, nakon kratke kombinacije loptu je ubacio Halstenberg, a Gvardiol u skoku bio bolji od Dijaša i zatresao mrežu.

Loše je reagovao i golman Sitija, Ederson, koji je slabo procijenio let lopte.

Gol Gvardiola pogledajte ovdje.

22:26h

Još jednu šansu je imao Lajpcig, ovog puta preko Silve, ali je Ederson odbranio.

22:20h

Uzbudljivo je i u Njemačkoj - prvo je Marez imao priliku, ali je njegov udarac blokiran.

Na drugoj strani je prijetio Henrih, ali je lopta otišla pored gola, da bi nakon toga Ederson pažljivo pratio situaciju i zaustavio pas Venrera, ka Forsbergu koji je bio u dobroj pozicji.

22:15h

Sjajna šansa za Porto, Sanusi je šutirao, ali je Škrinjar blokirao, potom je lopta ponovo došla do fudbalera Porta, ali je ovog puta pobjednik bio Onana.

Nakon toga je lopta došla do Taremija, koji je odlično šutirao, ali je Onana opet dobro reagovao, da bi se oglasio arbitar i dosudio ofsajd, jer je Taremi bio u nedozvoljenoj situaciji.

U međuvremenu šansu je dobio Romelu Lukaku.

22:13h

Kontra Porta, Taremi je šutirao, ali nije udarac nije bio jak, pa je Onana lako reagovao.

22:11h

Šansa za Inter, Barela je pokušao, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:49h

Završeno je prvo poluvrijeme na oba meča.

21:47h

Šansa za Bastonija u završnici prvog poluvremena, nakon centaršuta Dimarka. Golman Porta je sjajno reagovao.

21:38h

U Njemačkoj je Siti imao još jednu šansu. Pokušao je Griliš, ali je lopta otišla preko gola.

21:36h

Prilika za Porto - sjajna asistencija Taremija i šut Grujića, ali je Onana dobro reagovao. Potom je lopta došla do Galena koji je bio neprecizan.

Inter
21:34h

U Njemačkoj je šansu imao Rodri, šutirao je glavom, ali je lopta otišla pored gola.

21:28h

Mančester siti je poveo u Njemačkoj, strijelac je Rijad Marez.

Veliku grešku napravio je Šlager, koji jie poklonio loptu Gundoganu, a njemački reprezentativac asistirao Marezu.

Izmjena: 21:58h
21:18h

Pokušaj Čalhanoglua u Milanu, Kosta dobro reaguje, dosuđen je korner nakon kojeg nije bilo opasnosti.