Liga konferencija: Kraj za Lacio i Viljareal, prošli Fiorentina i Vest Hem (VIDEO)

Rimljani ponovo poraženi od AZ-a, Bazel nakon preokreta i penala slavio u Bratislavi

5588 pregleda 0 komentar(a)

Adam Marušić i Lacio su večeras u Holandiji odigrali posljednju evropsku utakmicu u sezoni.

Rimljani su posustali u osmini finala Lige konferencija - baš kao i u Rimu prije devet dana, AZ Alkmar je na svom terenu slavio 2:1.

Tim Mauricija Sarija je poveo u 21. minutu golom Felipea Andersona, u tom trenutku je i djelovalo da može da preokrene stvari u dvomeču, ali AZ je tačno znao šta želi.

Samo sedam minuta kasnije je poravnao Jesper Karlson, a preokret na "AFAS stadionu" napravio je pogodak Vangelisa Pavlidisa u 62.

Marušić je odigrao cijeli meč...

Čast Italije u nastavku takmičenja u Ligi konferencija braniće Fiorentina.

"Viola" je bila silovita u Turskoj, pobijedila je Sivaspor 4:1 (prvi meč 1:0).

Ubjedljiv je bio io Vest Hem, lako je i u revanši izašao na kraj sa kiparskim AEK-om 4:0, dok je Anderleht osvojio Španiju.

Briselski velikan je do četvrtfinala došao pobjedom nad Viljarealom, plasman mu je osigurao Isljam Slimani dvadesetak minuta prije kraja - 0:1.

Prvi meč u Belgiji je završen bez pobjednika 1:1.

Leh iz Poznanja je eliminisao Đurgarden (3:0, prvi meč 2:0), Nica je bila bolja od Šerifa (3:1, 1:0), a prošao je i Bazel.

Švajcarska ekipa je na penale izbacila slovački Slovan, iako je gubila 2:0 u Bratislavi.

Bazel je do remija koji mu je osigurao produžetke došao u sudijskoj nadoknadi.