Vajnaldum vodio Romu do pobjede: "Vučica" sa igračem više slomila Sampdoriju

Roma - Sampdorija 3:0, ekipa Žozea Murinja sva tri pogotka postigla sa igračem više

3097 pregleda 0 komentar(a)
Vajnaldum, Foto: Shutterstock

Fudbaleri Rome savladali su večeras Sampdoriju (3:0) i ostali u trci za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

"Vučica" je na četvrtoj poziciji, ima isti broj bodova (50) kao Inter, ali i dva boda više od Atalante i Milana. "Rosoneri" će meč 28. kola Serije A odigrati večeras protiv Napolija.

Sa druge strane Sampdorija je na 19. mjestu na tabeli sa 10 bodova manje od Specije, koja je u sigurnoj zoni.

Ekipa Žozea Murinja je do golova došla tek sa igračem više. Muriljo je u 52. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a pet minuta kasnije je Đini Vajnaldum, na asistenciju Nemanje Matića, postigao vodeći gol.

U 88. minutu je Vajnaldum izborio penal, a precizan sa 11 metara je bio Paulo Dibala.

Konačan rezultat postavio je El Šaravi u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Vajnaldum je i u prvom dijelu mogao do gola, ali je pogodio stativu. Dobre prilike za Romu u prvom poluvremenu imali su Zalevski, Pelegrini i Ljorente.

Gosti su u prvom poluvremenu najbolju šansu imali preko Gabjadinija, ali je njegov udarac odbranio Patrisio.

U nastavku je Roma došla do trijumfa, koji je mogao da bude i ubjedljiviji, ali prvo Dibala, a onda i Spinacola nisu bili precizni.