Utjeha za eliminaciju iz Lige šampiona: Milan prvom peticom u sezoni ostao u borbi za elitu

Olivije Žiru dao svoj prvi het-trik u dresu „rosonera” u pobjedi nad Sampdorijom (5:1)

9947 pregleda 0 komentar(a)
Olivije Žiru daje svoj prvi od tri gola protiv Sampdorije, Foto: AP Photo/Antonio Calanni

Četiri dana nakon eliminacije od gradskog rivala Intera u polufinalu Lige šampiona, Milan je prvi put u sezoni postigao pet golova.

„Rosoneri” su na „San Siru” rutinski savladali budućeg drugoligaša Sampdoriju (5:1), čime je ostao u igri za vizu za elitno takmičenje.

Milan na dva kola do kraja ima bod manje od četvrtoplasiranog Lacija, koji ima i meč manje.

Mrežu tima iz Đenove je prvi zatresao Rafael Leao u 9. minutu, da bi u 20. izjednačio Fabio Kvaljarela, nakon odličnog prodora i asistencije Alesandra Zanolija.

Brzo je, međutim, sve riješeno - Olivije Žiru je pogađao u 23. i 29. minutu, a drugi put je bio precizan iz penala nakon faula nad Leaom.

U nastavku su pogađali i Braim Dijas u 63. i još jednom Žiru u 68. minutu za svoj prvi het-trik u dresu Milana.