Barselona od minusa dva gola do titule najboljeg ženskog kluba Evrope na rasprodatom "Filips stadionu"

Barselona je velikim preokretom dobila Volfsburg na ispunjenom "Filips" stadionu u Ajndhovenu u finalu Lige šampioan za žene u fudbalu - 3:2 (0:2)

2422 pregleda 0 komentar(a)
Aitana Bonmati nije skrivala radost sa najvećim peharom, Foto: REUTERS

Barselona je velikim preokretom dobila Volfsburg na ispunjenom "Filips" stadionu u Ajndhovenu u finalu Lige šampioan za žene u fudbalu.

Preokret je potpisala Šveđanka Fridolina Rolfo u 70. minutu, a time je zaokružen veličanstven povratak. Barsa je do kraja sačuvala prednost za drugu titulu u posljednje tri godine.

Ali prvu pred potpuno rasprodatim stadionom u finalima Lige šampiona za žene u Holandiji!

Poljska napadačica Eva Pajor dovela je "Vučice" u vođstvo u trećem minutu, nakon presinga nad Engleskinjom Lusi Bronz.

Barsa je napadala, imala par prokockanih šansi a onda je Volfsburg udvsotručio prednost iz kontre. Pajor je asistirala Aleksandri Pop, koja je glavom pogodila u 37. minutu.

No, Patrisija Giharo izjednačila je već do 50. minuta, prvi u 48, a potom opet nakon prekida u 50. minutu.

Volfsburg je bio blizu da izjednači nakon kornera u nadoknadi, ali nisu uspjele i posljednja titula ostaje im iz 2014. godine.