Bajer preuzeo vrh i iščekuje kiks Bajerna

Bajer pod Ćabijem Alonsom bez poraza, samo remi na gostovanju Bajernu

1737 pregleda 0 komentar(a)
Ćabi Alonso sjajno vodi Bajer, Foto: Reuters

Bajer Leverkuzen je lider i ostaće ukoliko Bajern ne savlada Lajpcig u posljednjoj utakmici dana u Bundesligi (18,30 h).

"Farmaceuti" su u 6. kolu protutnjali Majncom - 3:0. Ekipa Ćabija Alonsa nastavlja sa atraktivnom i lijepom igrom a do prednosti je došla autogolom Van den Berga u 18. minutu.

U nastavku su pogađali Grimaldo (59) i Hofman (65). Bajer od osam utakmica u sezoni nije slavio jedino u remiju na Alijanc areni.

Hajdenhajm je pobjedom na svom terenu produbio krizu Union Berlina, koji ne liči ni na sjenku prošlogodišnje ekipe. Jedini gol na utakmici dao je Jan -Niklas Beste u 59. minutu.

Štutgart je bio mnogo bolja ekipa od domaćeg Kelna - 2:0. Oba gola dao je Deniz Undav.

I Danac Jonas Vind je dao oba gola u pobjedi Volfsburga nad Ajntrahtom - 2:0.

Bila je efikasna Borusija Menhengladbah u Bohumu - Francuz Alezane Plea je asistirao Nihausu u 27. minutu a onda je dao dva gola do poluvremena, U 37. minutu i trećem nadoknade poluvremena.

Domaćin je u 68. minutu smanjio prednost preko Losile za konačnih 3:1.