Lacio kralj nadoknade, Njukaslov poker protiv PSŽ-a, lucidni Bukari donio bod Zvezdi

Seltik - Lacio 1:2, Atletiko Madrid - Fejnord 3:2 (grupa E), Borusija Dortmund - Milan 0:0, Njukasl - Pari Sen Žermen 4:1 (F), Lajpcig - Mančester siti 1:3, Crvena zvezda - Jang bojs 2:2, (G) Porto - Barselona 0:1, Antverpen - Šahtjor 2:3 (H)

22764 pregleda 2 komentar(a)
Trenutak odluke u Seltiku: Pedro daje gol za pobjedu Lacija nad Seltikom u 95. minutu, Foto: REUTERS/Russell Cheyne
Ažurirano: 04.10.2023. 23:10h
Završeno
23:04h

Još jedno uzbudljivo veče u Ligi šampiona, ovog puta lijepo za engleske klubove - Njukasl je dokazao da izrasta u velikana pobjedom nad pogubljenim zvijezdama Pari Sen Žermena (4:1), a Mančester siti pokazao karakter prvaka Evrope i slavio 3:1 u Lajpcigu.

Lacio je, baš kao i protiv Atletiko Madrida, kada je stigao do remija golom golmana Ivana Provedela, opet obezbijedio bodove u sudijskoj nadoknadi, jer je Pedro u 95. minutu utišao "Seltik park" za veliku pobjedu (2:1).

Crvena zvezda vodila, pa gubila od Jang bojsa, koji je imao zicer za 3:1, da bi Osman Bukari lucidnim golom postavio konačnih 2:2.

Bez golova u duelu Borusije Dortmund i Milana, Barselona srećno i spretno do pobjede na gostovanju Portu (1:0).

23:00h

Gotov i meč na "Sent Džejms parku", Njukasl je savladao Pari Sen Žermen 4:1 i vodi u grupi F sa četiri boda. PSŽ ima tri, Milan dva, Borusija Dortmund jedan.

22:58h

Zvezda je pritisla poslije gola Osmana Bukarija, ali je ostalo 2:2. Beograđani, ipak, nemaju za čim da žale, jer je Jang bojs imao zicer za 1:3.

22:56h

Kraj i u Portu, Barselona je izdržala i slavila 1:0. Igra se još samo u Beogradu i Njukaslu.

22:55h

Četvrti gol Njukasla, sjajno pogađa Fabijan Šer.

Gol pogledajte OVDJE.

22:53h

Lacio je kralj nadoknade - protiv Atletika je golman Ivan Provedel donio bod u 94. minutu, a Pedro u 95. pogodio za pobjedu na gostovanju Seltiku, jer je uhvatio na krivoj nozi Džoa Harta nakon centaršuta Matea Genduzija. Ta dva pogotka glavom donijela su tri boda od četiri ukupno.

Izmjena: 23:10h
22:53h

Završeni su mečevi u F, "grupi smrti": Lajpcig - Mančester siti 1:3, Borusija Dortmund - Milan 0:0.

22:51h

Siti je riješio sve dileme u Lajpcigu, Žeremi Doku pogađa u 92. minutu.

22:50h

Crvena zvezda je izjednačila u 88. minutu, Osman Bukari je iznenadio sve sjajnim udarcem iz gotovo mrtvog ugla.

22:43h

Mančester siti opet vodi u Lajpcigu, maestralno pogađa Hulijan Alvares u 84. minutu. Bilo mu je dovoljno samo pet minuta na terenu.

22:41h

Zasluženo izjednačenje za Porto nikako da dođe, sada je poništen pogodak makazicama Medija Taremija. Zbog ofsajda...

22:39h

Seltik je dao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

22:39h

Žoao Kanselo je rukom odnio loptu ispred Eustakija u šesnaestercu, ali nema penala za Porto. Razlog? Sudije su procijenile da je Kanađanin prije toga igrao rukom.

22:22h

Jang bojs je preokrenuo u Beogradu, Sedrik Iten je realizovao penal koji je igranjem rukom skrivio Naser Điga.

22:20h

Pari Sen Žermen je smanjio u 56. minutu, strijelac Lukas Ernandes.

22:14h

Njukasl vodi 3:0, strijelac Šon Longstaf u 50. minutu. Loša reakcije cijele odbrane PSŽ-a, najgora Đanluiđija Donarume na kraju.

22:10h

Jang bojs je bio, u najmanju ruku, ravnopravan Crvenoj zvezdi i stigao je do zasluženog izjednačenja u 48. minutu preko Filipa Ugrinića.

22:07h

Mančester siti je kažnjen za promašaje, Lois Openda u 48. minutu pogađa za 1:1 u Lajpcigu.

21:55h

Sudije ne blistaju, čini se i da je Porto oštećen nakon duela Medija Taremija i Žila Kundea u 12. minutu u šesnaestercu.

21:48h

Čini se da je gol Njukasla za 2:0 bio neregularan i da su igrači PSŽ-a s pravom tražili ruku kapitena domaćih Džamala Laselsa.