Noć Edvina Kuča: "Sokoli" savladali Liban u generalnoj probi pred Srbiju

Crna Gora slavila 3:2, debitant dvostruki strijelac

59057 pregleda 320 reakcija 48 komentar(a)
Ažurirano: 12.10.2023. 19:58h
Završeno
19:51h

Crnogorski fudbaleri su savladali Liban (3:2) i prekinuli seriju od tri meča bez pobjede u prijateljskim mečevima.

"Hrabri sokoli" su tako napravili dobru uvertiru za vjerovatno ključni meč u kvalifikacijama za Euro - protiv Srbije u utorak u Beogradu.

Utakmicu pod Goricom je obilježio debitant - dvostruki strijelac Edvin Kuč, a pogodio je i Milutin Osmajić koji je zamijenio Stevana Jovetića.

Debitovao je i štoper Slobodan Rubežić, koji je ostavio pozitivan utisak.

Kuč je tresao mrežu u 16. i 19. minutu za noć iz snova u dresu reprezentacije - pričaće se o prvom pogotku, jer je bio prava majstorija.

Dočekao je vezista kosovskog Balkanija povratnu loptu od Jovetića na 25 metara i iz prve poslao projektil u sam ugao gola Libana. Golman Sabeh nije imao šansi...

Driton Camaj je sjajno asistirao kod gola za 2:0, a kasnije je Crna Gora pokazala i neke slabosti u odbrani, pa je Liban smanjio na 2:1, potom i na 3:2...

Pobjeda, ipak, nije bila dovedena u pitanje, mogla je i trebalo je da bude ubjedljivija.

19:49h

Tri minuta sudijske nadoknade.

19:40h

Milović je imao šansu za 4:2, ali je golman Libana Sabeh odlično reagovao.

19:35h

Debitant Slobodan Rubežić je izašao iz igre u 77. minutu, na terenu je Miloš Milović.

19:27h

GOOOOL! Crna Gora opet ima dva gola prednosti - pogodio je Osmajić samo osam minuta pošto je zamijenio Jovetića.

Tražili su Libanci faul Kosovića neposredno prije pogotka...

19:24h

Liban je smanjio na 2:1, vjerovatno i iz ofsajda - strijelac je Darvič poslije prekida.

19:23h

Nova izmjena u našem timu, peta po redu - Kuč je zaslužio aplauze, zamijenio ga je Stefan Lončar.

19:18h

Jovetić je igrao 60 minuta, umjesto njega je na terenu Milutin Osmajić.

19:11h

Liban je mogao da se vrati u meč - Sad je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

18:59h

Tri promjene u crnogorskom timu za drugo poluvrijeme.

U igri su Mugoša, Jovović i Kosović, u svlačionici su ostali Bakić, Raičković i Camaj.

18:48h

Kraj prvog poluvremena - Crna Gora vodi 2:0, dvostruki strijelac je bio debitant Edvin Kuč.

Prvi je bio maestralan, udarcem sa 25 metara, drugi nakon odlične solo akcije Camaja.

18:47h

I Rubežić je mogao do gola na debiju, šutirao je glavom poslije centaršuta Camaja.

18:37h

Liban je konačno zaprijetio - Matuk je probao iz slobodnog udarca.

18:30h

Potpuna kontrola utakmice od strane naše reprezentacije.

18:20h

Crna Gora vodi 2:0 - opet je strijelac Kuč.

U 19. minutu je veliki dio posla odradio Camaj koji je vukao loptu gotovo 50 metara, išao i na petoricu igrača Libana i poslao loptu u srce šesnaesterca.

Kuč je drugim golom učinio da debi u nacionalnom timu bude savršen.

Izmjena: 19:30h
18:16h

GOOOL! Vodi Crna Gora od 16. minuta, strijelac je debitant Edvin Kuč.

Pogodio je majstorski, udarcem sa 25 metara - bio je to projektil u mrežu Libana!

18:12h

Ponovo je Radulović, centrirao, sada iz slobodnog udarca - Rubežić je vratio loptu ka sredini, a Tući šutirao glavom pravo u golmana Sabeha.

18:06h

Prvo uzbuđenje u 6. minutu - Radulović je centrirao, do lopte u petercu nije došao Jovetić.