Bajer opet lider - od mogućih 27, kaznena ekspedicija Ćabija Alonsa osvojila 25, Virc pokazao kakav je majstor

Tim iz Leverkuzena savladao Frajburg 2:1, meč obilježio majstorski gol jednog od najvećih talenata njemačkog fudbala

5508 pregleda 29 reakcija 0 komentar(a)

Od početka sezone, lider Bundeslige je Bajer Leverkuzen, to se neće mijenjati ni poslije 9. kola.

Tim Ćabija Alonsa je u posljednjem meču ove runde savladao Frajburg 2:1 i opet ima dva boda više od Bajerna.

Zanimljivo, Bajer je jedina dva boda ove sezone izgubio baš na gostovanju na "Alijanc areni", kada je odigrao 2:2, sve ostale mečeve je dobio.

Domaći su poveli majstorijom Florijana Virca u 36. minutu, da bi se u 61. lopta nakon šuta Jonasa Hofmana odbila od stative u leđa golmana Noe Atubolua, pa u mrežu.

Frajburg je smanjio u 70. minutu preko Manuela Guldea, ali više nije ni zaprijetio.

U prvom meču dana, Ajntraht i Borusija Dortmund su remizirali (3:3), pa "milioneri" imaju četiri boda manje od lidera, a dva od Bajerna.

Domaći su vodili 2:0 golovima Omara Marmuša u 8. iz penala i 24. minutu, izjednačili su Marcel Zabicer u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena i Jusufa Mukoku u 54. minutu.

Fares Šaibi je donio novo vođstvo timu iz Frankfurta u 68. minutu, ali je u 82. Julijan Brant potpisao remi.