Radulovićev Liban nije izdržao sa desetoricom, debitant na Azijskom kupu prošao u nokaut fazu

Reprezentacija koju vodi bivši crnogorski selektor nastup završila u grupnoj fazi

7255 pregleda 6 komentar(a)

Nakon poraza od domaćina Katara 3:0 i remija bez golova sa Kinom, Liban koji vodi crnogorski trener Miodrag Radulović je izgubio u trećem meču na Azijskom kupu i ostao bez šansi za plasman u nokat fazu.

Bolji od Radulovićevog tima u posljednjem kolu grupne faze bio je Tadžikistan 2:1 koji je tako na debiju na takmičenju napravio istorijski uspjeh.

Pobjeda je Libanu donosila prolaz i vodio je od 47. minuta kada je efektan gol postigao Žradi.

Samo devet minuta kasnije je defanzivac El Žein dobio direktan crveni karton, nakon čega je bilo sve teže za Liban da se odbrani.

Dva gola su Tadžikistanu, koji vodi hrvatski trener Petar Šegrt, poništena zbog ofsajda, a onda je u 80. minutu iz slobodnog udarca izjednačenje donio Umarbajev.

Preokret je u 92. potpisao Hamrokulov.

Katar je u posljednjem kolu savladao Kinu 1:0 i prošao sa maksimalnih devet bodova, Tadžikistan je na drugom mjestu osvojio četiri, treća je bila Kina sa dva, dok je Liban grupu završio sa bodom.