Grizmanov peh nije poremetio "kolćonerose", Atletiko u polufinalu Kupa kralja

Stefan Savić bio na klupi, tim Dijega Simeonea savladao Sevilju golom Memfisa Depaja

4836 pregleda 0 komentar(a)

Atletiko Madrid je posljednji učesnik Kupa kralja.

"Kolćonerosi" su savladali Sevilju na "Metropolitanu" 1:0 i pred sjutrašnji žrijeb se pridružili Sosijedadu, Atletik Bilbaou i Majorki.

Bilo je mnogo uzbuđenja u španskoj prijestonici, a da će biti tako najavio je Antoan Grizman koji je u 26. minutu promašio penal u stilu Dejvida Bekama - tako što se pri šutu okliznuo i poslao loptu visoko preko prečke.

Dugo je timu Dijega Simeonea (Stefan Savić nije ulazio u igru) trebalo da dobije ono što želi, a put ka trijumfu i polufinalu su mu otvorili rezervisti.

Memfis Depaj je u 79. minutu pogodio na pas Anhela Koreje, pa se ispostavilo da su dvije Simeoneove promjene - ovaj tandem je u 66. zamijenio Alvara Moratu i Grizmana - bile ključne u večerašnjem duelu.

Izgledalo je da će Atletiko bez problema odbraniti prednost, ali nije moglo da prođe bez reakcije Sevilje.

Barios je u u 95. minutu izgubio loptu, ušao u kontakt s Lamelom, a sudija Hil Mansano svirao penal.

Nakon poziva iz VAR sobe je, međutim, promijenio odluku i nekoliko sekundi kasnije svirao kraj.