Pobjeda u derbiju, Arsenal i dalje sanja titulu

Arsenal u derbiju Londona savladao Totenhem - 3:2

7083 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Arsenala, Foto: Reuters

Liverpul je juče ispao iz trke za titulu, ali Arsenal i dalje sanja trofej - ekipa Mikela Artete je danas u londonskom derbiju savladala Totenhem (3:2) i nastavila trku sa Mančester sitijem.

Imao je Arsenal tri gola prednosti na poluvremenu, u finišu je strahovao i na kraju upisao trijumf.

Kai Haverc je u 13. minutu zatresao mrežu Sparsa, ali je taj gol poništen, da bi dva minuta kasnije sve bilo regularno - Saka je centrirao iz kornera, a Hojbjerg postigao autogol.

Nakon gola Arsenala, Totenhem je imao veliku šansu - Romero je, nakon centaršuta Medisona, pogodio prečku. Potom je Van de Ven savladao Raju, ali je i taj gol poništen zbog ofsajda.

Arsenal je do drugog gola stigao u 27. minutu - bila je to kontra Artetinog tima, a strijelac je bio Saka.

Sjajno prvo poluvrijeme Arsenala kompletirao je Haverc, golom u 38. minutu, nakon dodavanja Rajsa, opet nakon prekida.

Drugo poluvrijeme je počelo šansom za Tomijasua, pitanje pobjednika je ranije mogao da riješi Saka, a na drugoj strani su neprecizni bili Kuluševski i Romero.

Arsenal je imao sigurno vođstvo i kontrolu, a onda se Totenhem vratio u igru nakon kiksa Raje, koji je u 64. minutu očajno reagovao i poklonio gol Romeru.

Konačan rezultat je postavio Son iz penala u 87. minutu, a prethodno je u kaznenom prostoru oboren Dejvis.