Ubjedljiva pobjeda nad Fulamom, Siti se približio tituli

Fulam - Mančester siti 0:4

3160 pregleda 0 komentar(a)
Foden i Gvardiol proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester sitija savladali su danas u gostima Fulam (4:0) i napravili korak ka još jednoj tituli u Premijer ligi.

Siti nakon današnjeg meča ima dva boda više od Arsenala, koji sjutra gostuje Mančester junajtedu.

Ekipa Pepa Gvardiole će do kraja gostovati Totenhemu (odloženi meč 34. kola) i u posljednjem kolu igrati kod kuće sa Vest Hemom. Arsenal u posljednjem kolu dočekuje Everton.

"Građani" su danas na vrijeme postigli prvi gol, a do njega su stigli u 13. minutu - napad gostiju je dugo trajao na sredini terena, a onda je lopta došla do Gvardiola, koji je odigrao dupli pas sa De Brujneom i zatresao mrežu.

Nastavio je Siti sa inicijativom, u međuvremenu ostao bez povrijeđenog Akea, a u finišu prvog dijela mogao do drugog pogotka, ali je Akandži bio neprecizan.

Na startu drugog poluvremena golman Fulama, Leno, je zaustavio Silvu, a onda su domaći imali priliku preko Munica, ali je Ederson bio na visini zadatka.

Siti je do drugog gola stigao u 59. minutu - Silva je blokiran pri šutu, a lopta došla do Fodena, koji je bio precizan.

Nakon toga je veliku priliku propustio Haland, a onda je Gvardiol u 71. minutu postigao drugi gol na utakmici.

Konačan rezultat je postavio Alvares iz penala u sudijskoj nadoknadi. Prethodno je Diop neoprezno startovao i dobio crveni karton.