Emocije ispod "žutog zida", Bajer i zvanično besmrtan - Union i Majnc se spasili, Keln ispao, Bohum ide u baraž

14978 pregleda 34 reakcija 0 komentar(a)
Navijači Borusije na pravi način su ispratili legendu, Foto: Borussia Dortmund/X

Legenda, veliki fudbalski majstor, pravi sportista... Emotivan dan na "Vestfalenu", nakon 12 godina Marko Rojs, "ikona" Borusije Dormund, posljednji put je igrao "žutog zida"...

Navijači velikana iz Dormtunda na pravi način, spektakularnom koreografijom i velikim brojem 11, oprostili su od momka koji je 2012. stigao iz Borusije Mehnengladbah.

Bilo je od tada mnogo magičnih poteza jednog od najvećih fudbalera Borusije, a Rojs se potrudio i da oproštaj od svoje kuće uljepša fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Do kraja Borusija je do vrha napunila mrežu Darmštada (4:0), a Rojs se kroz špalir koji su mu priredili saigrači pozdravio sa svojim stadionom. Do kraja ga očekuje još jedan nastup u žuto-crnom dresu - i to kakav, u finalu Lige šampiona protiv Reala.

Posljednje kolo Bundeslige još jednom je potvrdilo klasu šampiona - Bajer iz Leverkuzena je do "salatare" stigao bez poraza, a ukupno je upisao i 51. utakmicu zaredom u kojoj ga niko nije savladao u svim takmičenjima.

Mašinerija Ćabija Alonsa za kraj je sa 2:1 savladala Augzburg (golovima Viktora Bonifejsa i Roberta Andriha) i ostaće upisana kao jedina u istoriji koja je sezonu Budeslige završila bez poraza.

Kao po običaju drama posljednjeg kola uvijek je vezana za donji dio tabele, a posebno je dramatično bilo u "Kući starog šumara" - Union Berlin, klub koji je ove sezone igrao i Ligu šampiona, dijelili su minuti od baraža za opstanak, ali je onda uz "ludu sreću" uspio da se spasi.

Union je 92. minutu pri rezultatu 1:1 protiv Frajburga imao penal za opstanak u Bundesligi, ali ga nije iskoristio Kevin Foland, nakon čega je na loptu naletio Janik Haberer i zakucao je u mrežu za još jednu sezonu Bundeslige u prijestonici Njemačke.

Tokom posljednjih 90 minuta spasio se i Majnc, koji je savladao Volfsburg u gostima sa 3:1, dok nakon poraza od Verdera (4:1) u baraž ide Bohum.

Klub sa "Vonovija-Rurštadiona" za život u Bundesligi igraće protiv komšija Fortune iz Diseldorfa.

Uz Bajer u Ligu šampiona idu Štutgart, Bajern (koji je na kraju završio na nestvarno trećem mjestu), Lajpcih i Dortmun - Ajntraht Frankfurt ide u Ligu Evrope, a Hofenhajm u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Iz Budeslige su još ispali Keln i Darmštad.

Sezonu je svakao, bez obzira na očajne igre Bajerna, obilježio Hari Kejn koji je premijerni nastup u Bundesligi sa 36 golova učinio za pamćenje.