Remi u Bijelom Polju, Jedinstvo osiguralo opstanak

Baraž za popunu Prve fudbalske lige - bez golova u duelu Jedinstva i Podgorice

7048 pregleda 4 komentar(a)

Pobjeda od dva gola razlike (3:1) u prvoj utakmici baraža za popunu MerididianBet Prve lige omogućila je Jedinstvu Franca miran revanš, pa će se u Bijelom Polju i naredne sezone igrati elitni fudbal.

Tim Vuka Bogavca je odbranio siguran trijumf protiv Podgorice sa DG arene u drugom meču je bilo 0:0 i kaad se sve sabere u 180 minuta fudbala - bolji tim slavi, iako je i ekipa Igora Lutovca imala svoje šanse. Pogotovo u petak na svom terenu...

Danas se igralo uglavnom u ritmu domaćina koji je u prvom poluvremenu imao veliku šansu preko Harisa Bande (odbranio je Petar Petrović).

Bila je opasna i Podgorica, kojoj je pripao drugi dio prvog dijela - blizu pogotka su bili Nikola Pavlićević i Matija Vukčević, čiji je udarac sa oko 25 metara krajanjim naporom zaustavio Goran Aković.

Nastavak je na neki način bio odrađivanje posla za Jedinstvo, koje je sve dileme oko opstanka moglo da otkloni dvadesetak minuta prije kraja.

Tada je penal Žarka Koraća odbranio Petrović, a u finišu je i rezervista Aldin Mušović uzdrmao prečku.

Ostalo je 0:0 i bilo je to sasvim dovoljno da počne slavlje na Gradskom stadionu u Bijelom Polju...