Još jedan učesnik Eura prejak za „sokole”: Crna Gora igrala dvadesetak minuta, Gruzija osvojila Podgoricu

Drugi poraz naše selekcije u junskom terminu, nakon što je u četvrtak izgubila od Belgije u Briselu

66833 pregleda 49 reakcija 49 komentar(a)
Ažurirano: 09.06.2024. 22:42h
Završeno
22:34h

Poraz Crne Gore i u drugom junskom meču. Bolja od "hrabrih sokola" je bila Gruzija koja je pod Goricom slavila 3:1.

Gosti su na poluvremenu imali dva gola prednosti (pogoci Čakvetadzea i Mikautadzea), a naša selekcija imala dobru reakciju do sredine nastavka - smanjila je preko Stevana Jovetića, potom zaprijetila i djelovalo da može do izjednačenja...

Gruzija se, ipak, pobrinula da na Euro ode u pravom raspoloženju - tako je u 84. iz kontranapada konačan rezultat postavio Zivzivadze.

22:33h

Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

22:30h

Opasnost pred golom Gruzije, odmah potom i na drugoj strani. Crna Gora rizikuje rezultatski debakl protiv učesnika Evropskog prvenstva.

22:26h

Gruzija vodi 3:1 od 84. minuta!

Bio je to sjajan kontranapad gostiju u kojem je vjerovatno trebalo i da bude dosuđen penal, a kada nije - revervistra Zvizivadze je od stative pogodio mrežu.

22:20h

Rubežić je bio u šansi poslije gužve u kaznenom prostoru.

22:16h

Nove promjene Prosinečkog - Vukan Savićević, Dušan Bakić i Igor Vujačić su u igri umjesto Marka Bakića, Stefana Mugoše i Meldina Dreškovića.

22:12h

Mikautadze je jednom matirao Mijatovića, drugi put je više uspjeha imao crnogorski golman - mogla je Gruzija u 70. minutu da opet dođe do dva gola prednosti.

22:08h

GOOOOL! Crna Gora je smanjila na 2:1 u 66. minutu.

Jovetić je strijelac nakon što je odigrao dupli pas sa Mugošom i u svom stilu pogodio dalji ugao gola Gruzije.

22:04h

Velika šana za Crnu Goru - Jovetić je centrirao, a Osmajić samo dva minuta pošto je ušao je mogao da smanji minus. Nije najbolje reagovao napadač Prestona, odbranio je Mamardašvili.

22:02h

Treća izmjena u našem timu - Osmajić je ušao, meč je završen za Vešovića.

21:58h

Kvarachelija je nezaustavljiv, pa je Gruzija imala još jednu šansu - spasao je Mijatović, as Napolija ga je pogodio loptom u glavu.

21:57h

Desetak minuta igre u nastavku - Jovetić je probao sa gotovo 40 metara.

21:46h

Promjene na poluvremenu: Stevan Jovetić i Vladimir Jovović su na terenu umjesto Nikole Krstovića i Edvina Kuča.

21:32h

Poluvrijeme - Crna Gora ima dva gola minusa u duelu sa Gruzijom, učesnikom Evropskog prvenstva.

21:26h

Konačno je i Crna Gora zaprijetila - Krstović je probao sa preko 20 metara, odbranio je Mamardašvili krajnjim naporom.

21:20h

Gruzija vodi 2:0 od 33. minuta!

Gosti su lako izigrali odbranu Crne Gore, Kvarachelija uposlio Mikautadzea, a ovaj rutinski matirao Mijatovića.

21:15h

Marko Vukčević je u 28. minutu napravio faul kao posljednji igrač odbrane i imao je sreće - umjesto crvenog sudija Stavrev mu je pokazao samo žuti karton.

Nekoliko desetina sekundi kasnije je Kvarachelija iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

21:10h

Agresivnija Crna Gora u posljednjih sedam-osam minuta, ali i dalje se čeka na prvu šansu pred golom Gruzije.

21:01h

Moglo je da bude i 0:2 pod Goricom, ali je Drešković pravovremeno klizećim startom zaustavio Kvaracheliju.

20:57h

Gruzija je povela pod Goricom - prednost joj je u 11. minutu donio Čakvetadze.

Gosti su šezdesetak sekundi ranije imali dvije dobre šanse, odlično je reagovao Mijatović, ali nije mogao ništa kada je iz peterca Čakvetadze sproveo loptu u mrežu.