Latino temperament: Ener Valensija pogrešno "dijelio pravdu" , Meksiko dobio Jamajku

Odigrane prve utakmice u Grupi B na Kupu Amerike u SAD-u, Ekvador preokretom izgubio od Venecuele

9751 pregleda 1 komentar(a)
Kapiten preoštro reagovao na batine svojim saigračima, Foto: REUTERS

Kapiten Ener Valensija nije izdržao, Ekvador je sa igračem manje preokretom izgubio od Venecuele - 2:1.

Valensija je isključen jer je pokušao da prevari sudiju iskoristivši poziciju da nokautira suparničkog igrača, kojom je po njegovom mišljenju sudija Vilmar Roland isuviše "gledao kroz prste".

I zaista, čak tri gruba faula je do tog 22. minuta skrivio Hose Martines a igrači Venecuele čak pet udaraca sa leđa u prvih šest minuta utakmcie.

Roland je dozvolio isuviše grubu igru, nije čak ni pogledao da li je nad Presijadom skrivljen penal u 20. minutu. Kapiten Valensija je nekoliko puta skretao pažnju sudimji na nesportsku i grubu igru rivala, ali...

A zicer je briljantno u 22. odbranio golman Venecuele, lopta se odbila a Valensija je iskoristio meomenat da u borbi za loptu nokautira grubijana. Roland je izvadio žuti karton, VAR soba je tražila crveni!

I potom je napokon Venecuela uspjela da se oslobodi pritiska, mada je Ekvador poveo preko Sarmijenta (40. minut), ali je Venecuela sa dva gola u drugom poluvremenu iskoristila igrača više.

Meksiko je opravdao uogu favorita protiv Jamajke, golom defanzivca Arteage u 69. minutu.

U grupi A, Argentina je na otvaranju dobila Kanadu sa 2:0, a potom su Čile i Peru odigrali bez golova.